1500x564_woman-with-unicorn-hair-blowing-bubbles
Koloryzacja | Trendy w koloryzacji

Niebieskie, fioletowe i inne nietypowe kolory włosów dla odważnych

Dlaczego nie zmienić koloru włosów na śliwkowy, granatowy, grafitowy, turkusowy, pomidorowy czy jakikolwiek inny kolor tęczy? Jeżeli chcesz pozostać anonimowa, nie licz, że niebieski czy fiolet pozwolą Ci ukryć się w tłumie. Zdradzamy kilka sekretów koloryzacji i stylizacji.

Trendsetterki, jak Katy Perry, Jessie J. czy Taylor Momsen, wiedzą to od dawna: nuda jest posłańcem śmierci. Koloryzacja włosów w odcieniach fioletu, zieleni czy niebieskiego jest z pewnością świetnym antidotum na nudę. Oczywiście żadne rytuały nie wyjaśniają, dlaczego tak się dzieje, ale faktem jest, że z nietypowym kolorem włosów trudno bawić się źle. Jednak aby odważyć się na tak radykalną zmianę, trzeba mieć sporo pewności siebie.

Nietypowe kolory włosów - skąd farba?

SKP_HIA_3-step-colour-consultation-620x350

Poza tradycyjnymi blondami, brązowymi i czerniami, w sprzedaży oferowane są także inne odcienie produktów do koloryzacji. Eksperymentowanie z niestandardowymi odcieniami może sprawić wiele zabawy i stworzyć całkiem nowy styl. Takie wykorzystanie kolorów daje ogromne możliwości indywidualnej ekspresji. Matka Natura nie włączyła tak intensywnych odcieni do proponowanej przez siebie palety. Noszenie fioletowych, karminowych, zielonych czy innych nietypowych kolorów na włosach może więc przyciągać uwagę. Jeżeli koloryzując włosy podążasz za najnowszymi trendami, rozpocznij bieg ku niepodległości. Fioletowe, różowe i pomarańczowe fryzury na pewno zostaną zauważone.

 

Na szczęście znalezienie takich niecodziennych odcieni jest całkiem łatwe. Przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią wprowadzenie w życie marzeń o wyrazistym kolorze włosów. Być może grafitowa, turkusowa, niebieska lub fioletowa farba dla włosów sprawdzi się u Ciebie?

Niebieskie czy fioletowe, a może jeszcze inne? Na jaki nietypowy kolor włosów się zdecydować?

Zmiana koloru włosów nie jest trudna, mimo to znalezienie odcienia, który będzie pasował do Twojej karnacji i stylu, może zająć Ci nieco czasu. Jako alternatywę możesz wypróbować metodę modelki Bonnie Strange, która regularnie funduje sobie coraz to bardziej nietypowy odcień włosów. Półtrwała koloryzacja może okazać się wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie masz całkowitej pewności co do odcienia. Farbowanie włosów z użyciem jasnego odcienia wymaga nieco wprawy, aby nie skończyć z nierównym kolorem włosów. Efektem trwałej koloryzacji mogą być jaśniejsze i bardziej intensywne odcienie.

Wskazówki stylizacyjne:

Jasne odcienie włosów są łatwiejsze w koloryzacji niż ciemniejsze. Jeśli chcesz zmienić średni blond lub ciemny odcień na jaśniejszy, musisz zacząć od rozjaśnienia włosów. W innych przypadku nie uzyskasz pożądanego rezultatu.

 

Płucz włosy po koloryzacji tak długo, aż spływająca woda będzie całkiem czysta.

 

Trwała koloryzacja, barwniki wewnątrz włosa, przez co efekt koloryzacji również się długo.

 

W przypadku długich włosów najlepiej jest użyć dwa opakowania produktu (włosy sięgające za ramiona).

Nietypowe odcienie włosów wyglądają najlepiej w połączeniu z prostymi stylizacjami. Kolor prezentuje się wyjątkowo dobrze na włosach swobodnie układających się. Stylizacja Demi Lovato jest doskonałym potwierdzeniem powyższego stwierdzenia. Lekkie plażowe fale podkreślają głębię mahoniowych pasm. Proste stylizacje i gładkie uczesania kierują całą uwagę na blask odcienia włosów. Taylor Momsen łączy ekstrawagancję koloru z silnie podkreślonymi oczami.

Nietypowe kolory - fioletowe włosy Katy Perry

Katy Perry i jej fioletowe włosy
© Getty Images

Fioletowy odcień łączy się z naturalnie ciemnymi włosami Katy Perry. Ciemne kręcone włosy wyglądają delikatnie, mimo nietypowego koloru włosów. Odpowiednio dobrany jagodowy kolor szminki dopełnia stylizację.

Odkryj: