Śmiejąca się kobieta z pełnymi objętości włosami
Pielęgnacja | Cienkie włosy

Skuteczne sposoby na to, jak zwiększyć objętość włosów

Prawie każda z nas chciałaby mieć więcej włosów. Wiele kobiet sięgnie po niemal wszystkie dostępne środki, aby dodać objętość swoim włosom. Nawet przy niewielkiej wiedzy w tym zakresie, osoby o delikatnych włosach bez objętości, mogą nadać fryzurze wymarzony, dynamiczny kształt. Jak dobrze zwiększyć objętość włosów?

Produkty dodające objętości
© Schwarzkopf Professional

Jednym ze sposobów na włosy bez objętości jest korzystanie z dostosowanych do rodzaju włosów i wymagań produktów pielęgnacyjnych.

Kobiety o delikatnych włosach stają przed podwójnym problemem: ich włosy są bez objętości, cienkie i mają słabą strukturę, przez co mają tendencję do szybszego wysychania (szczególnie na końcach). Oprócz tego łatwo się niszczą, są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych, szybciej wyglądają nieświeżo i są oklapnięte. Dodatkowo, niewłaściwe produkty do pielęgnacji włosów jeszcze bardziej obciążają już słabe i klapnięte włosy. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie specjalnie opracowanych produktów, mających za zadanie nadać większą objętość włosom. Poniżej znajdziesz szereg profesjonalnych porad, jak uzyskać optymalny efekt, gdy włosy są zbyt delikatne.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele kobiet zbyt szybko określa swoje włosy mianem cienkich. Bardzo często fryzjerzy przyznają, że klientki opisują tak włosy proste. Jeśli zawiodły dotychczasowe strategie i pielęgnacja, może czas na ponowne określenie ich rodzaju. Profesjonalna analiza włosów może wyjaśnić ten problem. Oto, jak zwiększyć objętość włosów!

Niezbędne produkty i akcesoria dla dodania włosom objętości

 • Pianka dodająca objętości: Na osuszone ręcznikiem włosy, tam gdzie jest to konieczne, nałóż piankę, np. na końcach.
 • Suszenie: Susz włosy, trzymając głowę w dół, doda to objętości fryzurze.
 • Okrągła szczotka: Włosy wyciągaj na szczotce, nawijając je od końcówek. Jednocześnie ogrzewaj je ciepłym powietrzem suszarki.
 • Tapirowanie włosów: Unoś pojedyncze pasma i tapiruj je grzebieniem stylizacyjnym. Pamiętaj o jednoczesnym spryskiwaniu kosmyków lakierem. 
 • Wałki: Po umyciu włosów szamponem, nałóż na nie piankę. Lekko ogrzej pojedyncze pasma, podsuszając je suszarką i nawiń na wałki. Zacznij od włosów na szczycie głowy, a następnie pasm przy szyi. Spryskaj lakierem i pozostaw wałki na włosach na ok. 15 minut. Po zdjęciu wałków, natapiruj każde pasmo przy nasadzie.
 • Lakier do włosów lub spray dodający objętości: Te dwa kosmetyki zawsze pomagają w uzyskaniu większej objętości włosów. Pamiętaj, aby aplikować je, trzymając głowę w dole.
 • Puder do włosów: Unieś włosy w górę i tuż przy nasadzie głowy nałóż puder dodający objętości.

Większa objętość włosów: 7 skutecznych sposobów na włosy bez życia

 1. Stosuj wszystkie produkty zgodnie z jedną prostą zasadą: mniej znaczy więcej!
 2. Ponieważ szampon działa na wszystkie partie włosów, zawsze stosuj szampon dodający objętości.
 3. Zwykle trudno rozplątać włosy po myciu bez zastosowania odpowiedniej odżywki. Istnieje jednak ryzyko, że produkt odbierze włosom objętość u nasady. Kwestia, jak podnieść włosy u nasady, to oddzielny problem. Unikniesz tego, jeżeli nałożysz odżywkę wyłącznie na końce włosów, tam gdzie jest to konieczne.
 4. Włosy delikatne szybko się przetłuszczają, a wówczas fryzury tracą objętość. Zasadne jest wtedy codzienne mycie i układanie włosów. Jeśli masz dobry suchy szampon, możesz czasem zrezygnować z mycia włosów. Proszek wchłania wilgoć oraz tłuszcz u nasady i dodaje objętości cienkim włosom.
 5. Fryzjerzy dysponujący wiedzą na temat pielęgnacji cienkich włosów mogą wykorzystać jeszcze jeden sposób, aby dodać objętości włosom delikatnym. Na szczęście nie musi to być od razu cięcie zwiększające objętość włosów. Wystarczą... pasemka! Rozjaśnianie włosów sprawia, że ich powierzchnia staje się bardziej szorstka, co powoduje, że fryzura nabiera większej objętości. Same pasemka również dają optyczne wrażenie większej objętości.
 6. Innym sposobem na to, jak zwiększyć objętość włosów, jest robienie przedziałka w innym miejscu przy każdym czesaniu. Przesunięcie go nawet o 1 cm powoduje inne ułożenie włosów u nasady i zapewnia większą sprężystość. Pomocny może być również specjalny puder na objętość włosów.
 7. Kosmetyki pielęgnacyjne takie jak odżywki zawierające silikony to magiczne eliksiry, które zapewnią włosom większy połysk. Mogą być również używane w przypadku pielęgnacji cienkich włosów, ale pod warunkiem, że są stosowane sporadycznie oraz zgodnie z zaleceniami - czyli na same końce. Produkty te zapewniają olśniewający blask, bez obciążania włosów bez objętości. Jeśli więc masz np. cienkie włosy do ramion, możesz być spokojna.

Jak zwiększyć objętość cienkim włosom

Odkryj: