Kobieta z fryzurą pełną objętości z tyłu głowy
Pielęgnacja | Cienkie włosy

Jak uzyskać pełną objętość, nawet jeśli posiadasz rzadkie włosy

Każdy z nas z biegiem czasu traci gęstość swojej fryzury. W pewnym momencie odkrywamy, że nasze włosy mimo, że z przodu wyglądają świetnie, pozostawiają wiele do życzenia na tyle głowy. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, które podpowiedzą jak stworzyć pełną objętości fryzurę nawet jeśli posiadasz rzadkie włosy.

W wielu przypadkach kształt tylnej części głowy pomaga stworzyć perfekcyjną iluzję dużej objętości włosów. Jeżeli ten opis pasuje do ciebie, masz wiele szczęścia. Jeśli jednak nadal nie potrafisz poradzić sobie z niesfornymi włosami, które przedzielają się i opadają na dwie strony głowy, odsłaniając przy tym skórę, ten artykuł jest stworzony dla ciebie. Kilka sztuczek stylizacyjnych i właściwe produkty pozwolą utrzymać Twoje rzadkie włosy na swoim miejscu i bezpiecznie ukryć skórę głowy przed zasięgiem wzroku.

Poznaj właściwą technikę tapirowania rzadkich włosów

Natapirowane cienkie włosy

Tapirowanie włosów nadaje objętości rzadkim włosom

Przyklapnięte włosy potrzebują pomocy, aby podnieść się i stworzyć wspaniałą fryzurę. Rzadkim włosom szybko nadasz objętości, tapirując je specjalnie do tego przeznaczonym grzebieniem. Efekt będzie łagodniejszy, jeśli zastosujesz specjalną szczotkę z naturalnego włosia. Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z tapirowaniem górnej warstwy włosów, gdyż może to stworzyć wrażenie zaniedbanego wyglądu. Fryzura będzie znacznie lepsza, gdy zepniesz górne pasma włosów i natapirujesz je w sposób kontrolowany pod spodem. Zanim ponownie ułożysz spiętą partię, użyj niewielkiej ilości lakieru. Wykończ nim także fryzurę, aby upewnić się, że sztuczka będzie niewidoczna.

Nadawanie fryzurze z rzadkich włosów właściwego kształtu

Fryzura z tyłu głowy będzie wyglądać świetnie w krótkim czasie, jeśli wystylizujesz włosy za pomocą okrągłej szczotki lub dużych wałków, aby zapewnić pasmom większą wytrzymałość. Jeżeli chcesz uzyskać mocniejsze utrwalenie fryzury, nanieś najpierw na rzadkie włosy na czubku głowy odrobinę pianki lub toniku. Dopiero potem nakręć je na okrągłą szczotkę lub wałki. Teraz, za pomocą suszarki do włosów kieruj na nie przez kilka minut ciepłe powietrze. Pozwól zwiniętym włosom ostygnąć przez pięć minut, a następnie ostrożnie zdejmij szczotkę lub wałki. Odczekaj chwilę, zanim zaczniesz delikatnie szczotkować podwinięte pasma. Dodaj trochę więcej lakieru u nasady włosów, jeśli chcesz mocniej utrwalić fryzurę z rzadkich włosów.

Pasemka robią wrażenie

Pasemka na włosach

Kilka pasemek sprawi, że fryzura wyda się pełniejsza

Poproś swojego fryzjera, aby zrobił kilka pasemek na włosach, u góry i z tyłu głowy. Z pomocą przyjaciółki zrobisz to też sama w domu. Pasemka będą lekko szorstkie, dzięki czemu nie będą trzymały się płasko głowy. W ten sposób uzyskasz wrażenie pełniejszej fryzury, a rzadkie włosy sprawią wrażenie dużo gęstszych.

Kształtowanie rzeczywistości: iluzja działa

Nie jest łatwo stworzyć wrażenie doskonałego kształtu i dużej objętości fryzury, mając do dyspozycji niewielką ilość włosów. Jednak ich kosmyki mogą dać wrażenie większej gęstości, nawet wtedy, gdy faktycznie włosy należą do rzadkich. Na przykład, większą objętość uzyskasz zagęszczając je lub przedłużając. W ramach takiego zabiegu kosmyki naturalnych włosów zostaną dołączone do twojej fryzury. Możesz także spróbować dopinania pasm. Zrobisz to, przyczepiając klipsem kosmyki włosów prawdziwych lub sztucznych na czubku i z tyłu głowy. Pozwoli to nadać idealny kształt, widoczny zwłaszcza przy kucykach. Takie dodanie włosów podkreśli profil klasycznej fryzury bob o długości do brody.

Cięcia i proporcje fryzury z rzadkich włosów

Aktorka we fryzurze z rzadkich włosów

Aktorka Liza Weil wie, jak tchnąć życie w swoje rzadkie włosy

Objętość na górze i z tyłu głowy jest nieco trudniejsza do osiągnięcia, kiedy włosy są bardzo długie, a przez to ciężkie. Jednak twój fryzjer zna mnóstwo trików, które może zastosować na krótkich i półdługich włosach. Krótkie fryzury z rzadkich włosów ułatwią stworzenie iluzji większej objętości z przodu i z tyłu głowy.

 

Stopniowana lub cieniowana fryzura to najlepszy sposób na nadanie atrakcyjnej objętości na górze i z tyłu głowy. Oczywiście, krótsze i lżejsze włosy zwykle cechują się większą objętością. Krócej ścięta wewnętrzna warstwa włosów pozwoli także na optyczne dodanie objętości. Najpierw fryzjer wystopniuje twoją fryzurę nożyczkami, które są zaprojektowane specjalnie w tym celu. Jedna uwaga: ta technika nie przyniesie spodziewanego efektu na cienkich włosach. Kluczową rolę w przypadku krótkich fryzur z rzadkich włosów np. typu bob odgrywają także właściwe proporcje. Zwężona, gładka partia włosów przy dekolcie podkreśli szykowny wygląd wierzchniej warstwy włosów, której zwiększono objętość.