Kobieta rozczesująca włosy
Pielęgnacja | Czesanie włosów

Pielęgnacja od podstaw: czesanie włosów

Przedstawiamy nasze najlepsze strategie na bezproblemowe czesanie i układanie włosów po myciu. C Cały sekret tkwi w odpowiedniej pielęgnacji i doborze właściwych kosmetyków.

O trudnościach związanych z czesaniem włosów codziennie przekonują się posiadaczki długich i kręconych fryzur. Na szczęście, by uniknąć plątania włosów, wystarczy zastosować kilka środków zaradczych. Jak to często bywa, także i w tym przypadku najlepsze strategie biorą swój początek we właściwym zdiagnozowaniu problemu. Określenie jego istoty jest też często najtrudniejszym zadaniem, a jego rozwiązanie zaczyna się już przed myciem. Poniżej przedstawiamy sześć najlepszych strategii chroniących włosy przed plątaniem, ułatwiających ich układanie, a przede wszystkim wyjaśniających jak czesać kręcone włosy i nie tylko.

Czesanie włosów: 6 cennych wskazówek

Wskazówka 1: Szczotkowanie włosów przed myciem

Unikaj niepotrzebnego targania włosów w trakcie mycia. Najlepiej jest je też wcześniej rozczesać. Szampon i odżywkę nałóż blisko nasady i łagodnie wmasuj produkt w skórę głowy i włosy. Po dokładnym spłukaniu, zamiast gwałtownie pocierać, delikatnie owiń włosy ręcznikiem.

 

Wskazówka 2: Czesanie włosów – bądź delikatna

Mimo Twoich najszczerszych chęci, po myciu włosy mogą być w kilku miejscach splątane. W takim przypadku najlepszą strategią będzie cierpliwość. Łagodnie rozdziel splątane pasma, unikając używania nadmiernej siły. Gwałtowne szarpanie może zniszczyć lub przerwać włosy, a nawet je wyrwać.

 

Wskazówka 3: Szczotkowanie włosów – zacznij od końcówek

Niewielkie partie włosów trzymaj w dłoni, delikatnie je rozplątując. Następnie bez stosowania nadmiernej siły, rozczesuj grzebieniem. Nie zaczynaj rozplątywania od nasady włosów, gdyż węzły często opadają w kierunku końcówek.

 

Wskazówka 4: Jak prawidłowo czesać włosy – stosuj odżywki

Specjalne kosmetyki ułatwiają układanie oraz czesanie długich włosów. Intensywne odżywki pomagają odbudować zniszczone włosy. W efekcie stają się one gładsze i bardziej lśniące. Odżywki można nakładać bezpośrednio po myciu i należy pamiętać o ich dokładnym spłukaniu letnią wodą. Alternatywnie na wilgotne lub suche włosy można zastosować odżywkę bez spłukiwania w sprayu.

Wskazówka 5: Czesanie włosów – wybierz właściwy grzebień

Do szczotkowania włosów używaj drewnianego lub gumowego grzebienia o szerokich zębach. Rozczesuj kolejno wąskie pasma. W odróżnieniu od plastikowych, drewniane i gumowe grzebienie nie tworzą ładunków elektrycznych na powierzchni włosów, dzięki czemu zapobiegają ich elektryzowaniu.

 

Wskazówka 6: Jak szczotkować włosy? Najpierw pozwól im wyschnąć

Przed rozczesywaniem włosów palcami, pozwól im swobodnie wyschnąć. Jeżeli się bardzo śpieszysz, możesz podsuszyć je suszarką, a następnie pozwolić swobodnie wyschnąć. Włosy rozczesz dopiero, gdy będą całkowicie suche. Wilgotne są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na uszkodzenia, niż suche. Co więcej, rozplątywanie mokrych włosów jest znacznie trudniejsze i bardziej je niszczy.

Odkryj: