Kobieta o dlugich włosach
Pielęgnacja | Łamanie się włosów

Sprawdź, jak dbać o długie włosy

Długie włosy zasługują na uwagę oraz szczególną pielęgnację dostosowaną do ich potrzeb. Włosy sięgające ramion rosły co najmniej trzy lata. Przez ten czas były już wielokrotnie myte, suszone i czesane. Doceń to i rozpieszczaj je, nie szczędząc im należytej uwagi.

Pielęgnacja długich włosów

Długie włosy

Długie włosy: podziwiaj urok zadbanych, długich włosów.

Długie włosy mają jedną wspólną cechę: im dalej od skóry głowy, tym bardziej są podatne na złamania. Zmorą długich włosów są rozdwojone końcówki. Niestety, gdy włos ulegnie rozdwojeniu, możesz zrobić tylko jedno – obciąć go. Jednak możesz tego uniknąć, stosując regenerujący fluid na końcówki włosów oraz regularnie kontrolując ich kondycję. Dzięki temu, będziesz mogła we właściwym momencie zareagować i zastosować odpowiednie produkty do pielęgnacji długich włosów.

Włosy długie i krótkie wymagają innych produktów do pielęgnacji. Nic nie może obciążać długich włosów u nasady, natomiast końce tych włosów wymagają intensywnej pielęgnacji. To prawdziwe wyzwanie. Stosowanie właściwych produktów może zdziałać cuda.  

Dziewięć wskazówek jak pielęgnować długie włosy

  • Mycie włosów nie wystarczy. Po każdym myciu należy zastosować balsam, a raz w tygodniu odżywkę.
  • Rozczesz włosy przed myciem. Dzięki temu, w trakcie mycia, włosy będą się mniej plątać.
  • Nigdy nie związuj mokrych włosów w koński ogon. Rozpuszczone włosy szybciej wyschną. Ponadto, mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. W takiej sytuacji nawet miękka gumka do włosów może działać niekorzystnie.
  • Nigdy nie trzyj włosów mocno ręcznikiem. Zamiast tego, dociskaj ręcznik do mokrych włosów i przesuwaj powoli w kierunku końców. Ręcznik wchłonie wodę, a warstwa osłonki zostanie gładka.
  • Metalowe spinki lub wsuwki oraz zwykłe gumki z metalowym łączeniem nie nadają się do włosów. Z czasem uszkodzą osłonkę włosa i sprawią, że włosy staną się łamliwe.
  • W domu pozwól włosom swobodnie opadać. Bądź dla nich delikatna i nie czesz zbyt często końskich ogonów, koków czy warkoczy. Noś opaskę do włosów, jeśli chcesz odgarnąć włosy z twarzy, ale unikaj opasek plastikowych.
  • Tak często jak to możliwe, pozwól włosom naturalnie wyschnąć.
  • Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacji długich włosów jest ich ochrona przed gorącym powietrzem z suszarki. Jeśli to możliwe, susz włosy chłodnym powietrzem. Gdy musisz użyć ciepłego powietrza, zachowaj dystans ok. 30 cm między suszarką a włosami.
  • Szczotkowanie włosów szczotką z naturalnego włosia doda im blasku. Im gęstsze włosie, tym mocniejszy efekt.