Modelka z gładkimi czarnymi włosami
Pielęgnacja | Mycie włosów

Silikony w szamponie, czyli ekspresowa pielęgnacja

Twój rodzaj włosów oraz efekt, jaki chciałabyś osiągnąć, są podstawowymi czynnikami decydującymi o tym, czy szampon bądź odżywka do włosów z silikonem są dla Ciebie właściwe. Dowiedz się, jak nadać połysk grubym szorstkim włosom, a objętość i trwałość - tym delikatnym.

Silikony są wysoce skutecznymi i cennymi składnikami kosmetyków do włosów jako środki do zadań specjalnych. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty z silikonem, jak i pozbawione tego składnika. To, które z nich powinnaś stosować, zależy wyłącznie od rodzaju Twoich włosów i tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Rola silikonów w szamponach i innych produktach do pielęgnacji włosów

Jedną z głównych korzyści, jakie dają produkty do pielęgnacji włosów z dodatkiem silikonów, jest możliwość tworzenia mikrofilmu wokół każdego pojedynczego włosa. Mając ochronny płaszcz stworzony przy pomocy silikonów, włosy stają się bardziej lśniące i układają się gładko niczym jedwab, tworząc szerokie, odbijające promienie słoneczne warstwy. Ten dodatek jest szczególnie korzystny dla włosów suchych oraz trudnych do ułożenia. Silikony w szamponie bądźy odżywce pomagają także wzmocnić delikatne z natury włosy, intensyfikują ich połysk i ułatwiają układanie.

Produkty do pielęgnacji włosów bez silikonów – trwałość i objętość

Dla włosów delikatnych, pozbawionych objętości, które nie są mocno zniszczone, najlepszym wyborem będą produkty pozbawione dodatku silikonów. Stosowanie takich preparatów pozwoli łatwiej ułożyć włosy i uzyskać pożądaną objętości stylizacji.

Poszczególne partie włosów mogą wymagać różnych rodzajów pielęgnacji. W takim przypadku warto stosować odmienne produkty pielęgnacyjne u nasady i na końcach włosów. Na przykład na włosach zniszczonych w niewielkim stopniu u nasady możesz stosować pozbawioną silikonów piankę do włosów, a na końcach aplikować odżywkę do włosów z silikonem.