Dobry szampon dla mężczyzny – jak go wybrać?
Pielęgnacja | Mycie włosów

Jaki powinien być szampon dla mężczyzn?

Być może na fali popularności brody wśród mężczyzn wzrosło też zainteresowanie pielęgnacją włosów na głowie. Bo skoro stylizujemy brodę, stosujemy do niej odpowiedni szampon, olejki i inne kosmetyki, to jak możemy jednocześnie pominąć włosy? Odpowiednio dobrany szampon dla mężczyzn będzie nie tylko spełniał swoje higieniczne zadanie. Może rozwiązywać niektóre problemy, takie jak siwienie czy wypadanie włosów. Pozostaje jedynie dobrać dla siebie właściwy produkt. Sprawdź, jak wiele może ci dać dobry szampon!

Jak działa szampon przeciw siwieniu?

Mężczyzna w siwych włosach w okularach w czarnej oprawce i zielono-szarym szaliku

Szampon dla mężczyzn przeciw siwieniu nie tylko spowalnia proces pojawiania się srebrnych pasemek na głowie, ale również poprawia kondycję włosów oraz oczyszcza I pielęgnuje skórę.

Zła wiadomość jest taka, że jeśli już zacząłeś siwieć, to tego procesu nie da się zatrzymać. To tak jak z powstawaniem zmarszczek i innych oznak starzenia. Dobra wiadomość jest taka, że można znacznie spowolnić pojawianie się srebrnych nitek we włosach. Jeszcze lepsza taka, że nawet jeśli za kilka lat siwizna stanie się bardziej widoczna, wielu mężczyznom jedynie dodaje uroku! Dobry szampon przeciw siwieniu pomoże opóźnić pojawianie się kolejnych siwych włosów. Będzie miał w składzie takie substancje aktywne, które są w stanie poprawić kondycję włosów oraz zatrzymać ich ciemny kolor. Najczęściej są to algi oraz inne ekstrakty roślinne z naturalnymi pigmentami delikatnie maskującymi siwiznę. Wciąż jednak jest to szampon dla mężczyzn, a więc spełnia takie zadania jak oczyszczanie włosów i skóry głowy, zwalczanie łupieżu czy nadmiernego przetłuszczania. Nie ma jednej reguły na to, jak często należy myć głowę. Najprościej dopasować częstotliwość do swoich potrzeb.

Kiedy wybrać szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn?

Drugą najczęstszą bolączką związaną z włosami u mężczyzn jest łysienie. Większość panów boi się tego procesu, który może mieć mnóstwo różnych przyczyn. Jak zawsze – lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego dobry szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn również może okazać się niezbędny. Czego można po nim oczekiwać? Z jednej strony taki produkt będzie zwiększać objętość włosów, żeby wydawało się, że jest ich więcej. Z drugiej strony wzmacnia je dzięki takim składnikom aktywnym jak wyciąg z pokrzywy, łopianu czy żeń-szenia i ziaren kawy. W składzie tego rodzaju szamponu można znaleźć też fitosterole czy oleje roślinne, które wzmacniają włosy i je odżywiają. Dość skutecznym składnikiem jest też wyciąg z chmielu czy mydlnicy lekarskiej. Działają na cebulki włosów, zapobiegając ich osłabieniu.

Pozostałe kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Mężczyzna w ciemnych włosach z zarostem

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn nie tylko pielęgnują włosy, ale też pomagają utrwalić fryzurę.

Wielu panów poprzestaje na stosowaniu szamponu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by poszerzyć codzienną pielęgnację o odżywkę do włosów. Takie kosmetyki do włosów dla mężczyzn mogą chociażby wzmocnić działanie szamponu, a więc wesprzeć go w walce z wypadaniem włosów czy siwizną. Nie mniejsze znaczenie mają preparaty do stylizacji włosów. Warto wybierać takie, które nie tylko pomagają utrzymać czuprynę w ładzie, ale też będą ją chronić i pielęgnować przez cały dzień. Panowie o nieco dłuższych włosach, używający na przykład suszarki podczas ich stylizacji powinni też wziąć pod uwagę produkty do termoochrony. Przeczytaj więcej o tym jakie kosmetyki do włosów dla mężczyzn pomogą utrwalić fryzurę.

Odkryj: