Kobieta w kapeluszu z blond włosami
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Ochrona włosów przed słońcem

Przypatrz się kosmetykom do włosów, a odkryjesz, jak wiele kremów, lotionów i sprayów ochronnych masz do dyspozycji. Dowiedz się, jak chronić włosy przed słońcem! Sprawdź, jak zachować ich blask i zdrowie, ciesząc się słońcem.

Lato oznacza beztroskę, słońce i zabawę. Zimowy blues odchodzi w niepamięć, słońce wlewa energię w dusze oraz pobudza zmysły. Niestety zarówno słoneczne promienie, jak i wiatr mogą mieć całkiem odmienny wpływ na włosy, niszcząc ich warstwę ochronną. Efekt? Szorstkie, matowe i suche włosy.

 

Słońce zmienia zabarwienie skóry. Opalając się, skóra w rzeczywistości wytwarza ciemne pigmenty ochronne – jest to efekt obrony skóry przed promieniami słonecznymi. Niestety w przypadku włosów proces jest całkowicie odwrotny - słońce rozjaśnia pigmenty włosów, niezależnie od tego, czy są one naturalne, czy sztuczne.

 

Mamy jednak dobrą wiadomość: słońce nie musi oznaczać, że włosy staną się suche i rozjaśnione. Odpowiednio dobrany program ochrony włosów przed słońcem może temu skutecznie zapobiec. Teraz możesz jednocześnie cieszyć się słońcem bez konieczności zakładania kapelusza, jak i zdrowymi, lśniącymi włosami.

 

Odpowiednia pielęgnacja włosów latem

Program ochrony włosów przed słońcem powinnaś zacząć na długo przed nadejściem letnich upałów – codzienny rytuał pielęgnacyjny na stałe wzbogać preparatami zapewniającymi ochronę włosów przed UV. Wygodne w użyciu spraye pozwolą ochronić włosy przed intensywnym działaniem słońca. Niepozostawiający tłustych śladów spray zapewni ochronę każdemu pojedynczemu włosowi, bez konieczności zakładania kapelusza. Spraye termoochronne stanowią także świetne zabezpieczenie przed działaniem UV. Produkt ochraniający włosy przed słońcem nałóż równomiernie, na pół godziny przed wyjściem na dwór. Użycie szczotki lub grzebienia o szerokich zębach ułatwi aplikację. 

 

Pot schładza skórę i pozwala rozprowadzać olej z powierzchni skóry głowy na włosy. Zarówno wzmożona potliwość, jak i większa produkcja serum, idące w parze z rosnącą temperaturą, sprawiają, że częste mycie włosów staje się koniecznością. Spłukiwanie szamponu letnią wodą wpływa korzystnie na kondycję włosów, skóry głowy i krążenie. Łagodna odżywka redukuje także pocenie. Idealne produkty na lato powinny zawierać keratynę, pantenol, aloes oraz/ lub miętę.

 

Jak zapewnić włosom ochronę UV?

Przed rozpoczęciem sezonu pływackiego, warto podciąć końcówki włosów, co zapewni podstawową ochronę włosów latem. Rozdwojone końce szybko prowadzą do rozdwojenia włosów na całej długości. Zdrowe końce są silniejsze i bardziej odporne na wszelkie zniszczenia. Pamiętaj o starannym spłukaniu resztek soli i chloru z włosów po każdej kąpieli. Jeżeli w pobliżu nie ma prysznica, włosy możesz spłukać butelką niegazowanej wody mineralnej. Po dniu spędzonym na słońcu warto użyć łagodnego szamponu, który doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów latem.

 

Słuchaj swojego organizmu - jeżeli czujesz ciągnięcie skóry, to znak, że najwyższy czas zadbać nie tylko o nią, ale także o włosy. Przynajmniej raz w tygodniu nałóż na pasma odżywkę. Pomoże to utrzymać odpowiednie nawilżenie zarówno włosów, jak i skóry głowy. Jeżeli dopiero teraz uświadomiłaś sobie, że to właśnie słońce pozbawia twoje włosy blasku i objętości, to również mamy dla Ciebie remedium! Produkty zapobiegające puszeniu się włosów świetnie sprawdzą się w roli kosmetyków pielęgnujących włosy latem. Nawilżą suche i niechętne stylizacji pasma. Jedz mnóstwo świeżych warzyw i owoców - witaminy A i B w nich zawarte, podobnie jak inne składniki odżywcze, sprawią, że włosy nabiorą siły i zdrowego wyglądu. W gorące dni bardzo ważne jest picie dużej ilości wody. Woda niegazowana i niesłodzona herbata są świetnie gaszą pragnienie.

Odkryj: