Kobieta podczas strzyżenia włosów
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Produkty SOS – naprawiamy fryzurę bez nożyczek

Każdego dopada czasami jakiś problem z fryzurą. Przyklejone do skóry głowy, pozbawione połysku włosy nie stanowią zachęcającego widoku. Zanim zdecydujesz się na ostateczne rozwiązanie problemu przez fryzjera, wypróbuj kilka prostych, domowych sposobów. Możesz zdziwić się, jak wiele dla Twoich włosów mogą zdziałać sprytne produkty SOS.

Naprawiamy fryzurę bez nożyczek

Czy niezależnie od wszelkich wysiłków, Twoje włosy są bezkształtne i matowe? Spokojnie, cięcie nie jest jedynym rozwiązaniem!

Twoje włosy cudownie rozmnażają się po wizycie u fryzjera? Być może, ale spróbuj odłożyć cięcie na później i sama dokonaj czarów w domu. Zacznij od zastosowania kondycjonującego szamponu do włosów delikatnych. Zawarty w tego typu produktach kolagen, ma działanie wzmacniające. Inne substancje, jak keratyna, posiadają właściwości odbudowujące. Pozbawione silikonów receptury produktów, nie obciążają włosów i nadają im objętości. Zwiększysz ją dodatkowo stosując piankę lub lakier do włosów. Powyższe produkty pielęgnacyjne działają na każdy pojedynczy włos, zwiększając jego elastyczność. Dodając fryzurze objętości, pamiętaj o aplikacji produktów przy nasadzie włosów, a nie na ich końcach.

Większa objętość zamiast cięcia włosów

Wymarzoną objętość fryzury uzyskasz także poprzez odpowiednią stylizację włosów. Po myciu, pozwól im swobodnie przeschnąć, zanim zaczniesz wyciągać je na okrągłej szczotce. Ciężko robić to na bardzo mokrych włosach, dlatego taką pracę zostaw lepiej fryzjerowi. Najpierw zbierz i zepnij wierzchnią warstwę włosów na czubku głowy. Następnie susz pozostałe partie, wyciągając kolejne pasma na okrągłej szczotce. Pozwól włosom schłodzić się i dopiero wtedy, delikatnie odwiń je ze szczotki. Wierzchnią warstwę włosów stylizuj w ten sam sposób. Alternatywnie, możesz sięgnąć po podgrzewane wałki. Zanim zdejmiesz je z włosów, poczekaj aż ostygną. Przeczesz włosy i delektuj się ich połyskiem i objętością.

Więcej połysku zamiast cięcia

Po wizycie w salonie, Twoje włosy wspaniale lśnią. Z powodzeniem możesz uzyskać ten sam efekt w domu. Pomogą Ci w tym zwykłe odżywki i intensywne odżywki do spłukiwania. Ich działanie ma na celu wyrównanie powierzchni osłonki włosów, tak by wszystkie łuski precyzyjnie do siebie przylegały. Im gładsza będzie ich powierzchnia, tym lepiej włosy odbiją światło. To zaś stanowi o ich wspaniałym połysku. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu szamponu i odżywek. Najlepiej płucz włosy do momentu, aż będą w charakterystyczny sposób „skrzypieć”. Pozostałości produktów pielęgnacyjnych mogą obciążyć i zmatowić włosy, tworząc tzw. depozyt. Włosy kręcone i falowane są z natury mniej lśniące, gdyż w mniejszym stopniu niż proste odbijają światło. Ale nawet sprężynkom dodasz połysku, stosując odżywki z dodatkiem lipidów. Zawierają one amarant, olej arganowy lub z orzechów makadamia. Substancje te wygładzają powierzchnię osłonki włosa. Niezależnie czy masz włosy proste czy kręcone –przy odpowiedniej pielęgnacji, będą lśniły, jak po wizycie w salonie fryzjerskim.

Fluid na końcówki włosów może opóźnić cięcie

Każda fryzura wygląda niedbale, jeżeli końcówki włosów są rozdwojone. Nie oznacza to wcale, że musisz od razu sięgnąć po nożyczki. Zacznij od stosowania łagodnego szamponu. W połączeniu z odżywką do zniszczonych włosów, pozwoli okiełznać fryzurę. Czesz włosy drewnianym lub wykonanym z kości grzebieniem o szerokich zębach. Takie grzebienie nie powiększają problemu rozdwojonych końców. Fluid na końcówki włosów może czasowo „naprawić” rozdwojone końcówki. Działanie tego typu produktów polega na tworzeniu cienkiego filmu z oleju silikonowego, który chroni i wygładza końcówki. Włosy będą wyglądały zdrowiej i bardziej elegancko. Pamiętaj o uważnym stosowaniu tego produktu. Jedna lub dwie krople wystarczą zazwyczaj na wszystkie końcówki.