Włosy wzmocnione dzięki serum
Pielęgnacja | Ochrona włosów

Serum do włosów – regeneracja w mgnieniu oka

Szampon i odżywka to podstawa pielęgnacji włosów. Jednak nie zawsze będą one w stanie naprawić nasze stylizacyjne grzeszki. Prawdziwym sprzymierzeńcem w takich sytuacjach okaże się serum do włosów, które zdyscyplinuje niesforne pasma i przywróci im zdrowy blask. Co sprawia, że tak chętnie po niego sięgamy? Natychmiastowe działanie i wspaniałe efekty.

Jeśli zauważyłaś, że kondycja Twoich włosów uległa pogorszeniu, nie zwlekaj dłużej i wypróbuj serum o właściwościach odpowiadających Twoim potrzebom. Dowiedz się o korzyściach płynących ze stosowania tego specyfiku oraz o głównych zasadach jego stosowania.

Czym jest serum do włosów?

Serum to nic innego jak kosmetyk służący stylizacji i pielęgnacji włosów, o wysokim stężeniu składników odżywczych i wzmacniających. W swoim składzie zawiera najczęściej silikony, humektanty, keratynę oraz ekstrakty ziołowe i oleje roślinne. W zależności od przeznaczenia produktu proporcje składników będą starannie wyważone dla osiągnięcia zadowalających efektów. To dzięki skondensowanej recepturze, nie trzeba na nie długo czekać! Zmiana widoczna jest niemal od razu.

Co dzięki niemu zyskasz?

Serum do włosów to odpowiedź na ich kompleksowe potrzeby. Bogata oferta serów pozwoli każdej kobiecie znaleźć produkt stworzony z myślą o jej problemie – od suchych po przetłuszczające się włosy. Poniżej zestawiamy najważniejsze właściwości tego kosmetyku.

  1.  Serum do włosów kręconych zapewni odpowiedni poziom nawilżenia loków, redukując ich skłonność do nieestetycznego puszenia. Skręt włosów zostanie podkreślony, a fryzura zyska zdrowy połysk.
  2. Serum do końcówek włosów na bazie silikonów zadba o wygładzenie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, jak wysoka temperatura czy promieniowanie UV. Pamiętaj jednak, że nie da się naprawić rozdwojonych końcówek, dlatego warto im zawczasu przeciwdziałać!
  3. Serum do włosów cienkich i delikatnych pozwoli zwiększyć grubość włókien za sprawą składników takich jak ceramidy czy keratyna bez obciążania fryzury. Włosy zyskają objętość i wzmocnienie. 
  4. Serum ułatwiające układanie i rozszczepywanie, nadaje im elastyczności i wygładzenia.
  5. Serum na wypadające włosy sprawi, że cebulki włosów zostaną wzmocnione, a włosy pobudzone do wzrostu.

Dla kogo serum do włosów

Serum w pielęgnacji loków i fal

Serum do włosów będzie doskonałym elementem pielęgnacji loków i fal. Z natury wysokoporowate, potrzebują one dodatkowego wzmocnienia i głębokiego nawilżenia.

Serum to kosmetyk uniwersalny, który pomoże przywrócić kondycję mocno zniszczonym włosom, a zdrowe pukle otoczy ochronnym filmem dla zachowania ich witalności i odżywienia. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się on wśród posiadaczek włosów długich i tych o długości do ramion. To wówczas końcówki stają się bardziej podatne na wysuszenie, a w konsekwencji uszkodzenia mechaniczne. Jeśli dodatkowo zapuszczasz włosy, skrócenie ich długości o zniszczone końce z pewnością nie będzie szczytem Twoich marzeń i oddali Cię od wyznaczonego celu. Ochrona, szybka regeneracja i upiększenie to główna motywacja kobiet decydujących się na serum do włosów.

Serum do włosów – jak stosować?

Serum, najczęściej w formie olejku lub płynu o gęstej konsystencji, stosuje się na wilgotne lub suche włosy. Jeżeli naszym celem jest ułatwienie rozczesania i termoochrona włosów rozsądnym wyborem jest nałożenie serum na wilgotne jeszcze włosy. Jeśli z kolei walczymy z puszeniem lub chcemy nadać połysku aplikacji dokonamy po wysuszeniu włosów, a przed stylizacyjnym rytuałem. Pamiętając starą zasadę „co za dużo, to niezdrowo”, koniecznie stosuj się do wskazówek producentów na temat dozowania konkretnego serum. Aplikując odpowiednią ilość kosmetyku nie ryzykujemy obciążenia pasm i ich szybkiego przetłuszczenia. Serum do włosów nie nakłada się na skalp, o ile instrukcja na opakowaniu nie mówi inaczej. Co do częstotliwości stosowania, należy dostosować ją do kondycji pukli.

Odkryj: