Kobieta nakładająca odżywkę
Pielęgnacja | Odżywka do włosów

Odżywki bez spłukiwania – szybka pomoc dla włosów

Czy często wstajesz późno i w pędzie wybiegasz z domu? Wobec tego nie możesz poświęcić zbyt dużo czasu na kompleksową pielęgnację włosów. Zacznij używać odżywki bez spłukiwania. Nałożysz ją szybko, a jej składniki będą przez cały dzień pielęgnowały Twoje włosy!

null

Odżywki bez spłukiwania lub te w sprayu mogą zastąpić lub uzupełnić działanie odżywek wymagających spłukiwania. Można je także nakładać na suche włosy pomiędzy kolejnymi myciami. Pomagają również okiełznać przesuszone i trudne do ułożenia włosy.

Odżywkę bez spłukiwania stosuje się na osuszone ręcznikiem włosy. Nie daj się zwieźć lekkiej konsystencji tego produktu i nie nakładaj go na włosy w zbyt dużej ilości. W zależności od długości włosów, 1 czy 2 naciśnięcia pompki lub też 10-15 w przypadku sprayu, całkowicie wystarczą. Po nałożeniu odżywki bez spłukiwania, możesz układać włosy w typowy sposób.

Waga piórkowa w kategorii odżywek

Jeżeli Twoje włosy i skóra głowy przetłuszczają się, i nawet najlżejsza odżywka wydaje się je przeciążać, rozwiązaniem może być odżywka w sprayu. Po umyciu szamponem, odżywkę możesz nałożyć na wymagające pielęgnacji partie włosów. Zazwyczaj są to końce. Tego typu odżywki dobrze sprawdzą się także w przypadku delikatnych włosów. W sprzedaży oferowane są na przykład odżywki zawierające kolagen, które dodają sprężystości włosom cienkim i prostym. Można je również nakładać w celu dodania włosom objętości i sprężystości.

Odżywki bez spłukiwania: czasem więcej pomaga lepiej

Zastosowanie odżwki bez spłukiwania jest także doskonałym rozwiązaniem dla włosów wymagających dodatkowej pielęgnacji. Jeżeli Twoje włosy są przesuszone czy osłabione nadmierną stylizacją, sięgnij po, odżywki bez spłukiwania z dodatkiem masła shea, ekstraktu z kokosa czy olejku arganowego. Niektóre odżywki bez spłukiwania zawierają substancję identyczną z budulcem struktury włosa – keratynę, proteiny czy mający właściwości nawilżajace glicerol. Sprawdzą się one w wypadku zniszczonych włosów i tych, nadmiernie obciążonych stylizacją. Odżywki bez spłukiwania możesz stosować regularnie jako uzupełnienie działania innych produktów pielęgnacyjnych. Nie zapominaj wiec o nałożeniu maski czy intensywnej odżywki przynajmniej raz w tygodniu.

Odżywka bez spłukiwania: blask farbowanych włosów

null

Włosy farbowane będą zdecydowanie piękniej lśnić po nałożeniu na nie odżywki. Szczególnie dobrze w wypadku tego typu włosów sprawdzają się odżywki z dodatkiem olejku z pestek moreli, pantenolu czy keratyny. Te specjalne składniki dodają blasku włosom w każdym kolorze. Pigmenty zawarte w odżywkach bez spłukiwania do włosów blond, nadają im złocisty połusk. Natomiast włosy zniszczone zazwyczaj potrzebują po umyciu intensywniejszej pielęgnacji. To samo dotyczy włosów często rozjaśnianych. Oczywiście nie wszystkie włosy poddawane zabiegom koloryzacji wymagają tak silnego wsparcia. Wówczas świetnie sprawdzi się odżywka bez spłukiwania.