Kobieta z lśniącymi włosami
Pielęgnacja | Piękne włosy

Olśniewający połysk: najlepsze porady

Wspaniałe włosy o wyjątkowym blasku nie są już wyłącznym przywilejem modelek z reklam szamponów. Tutaj dowiesz się, jak dodać włosom piękna i co je go pozbawia.

Olśniewający połysk włosów

Właściwa pielęgnacja włosów przywróci oszałamiający połysk matowym włosom.

Większość kobiet marzy o jedwabiście gładkich i lśniących włosach. Jednakże często pozostaje to w sferze marzeń, a codzienność okazuje się niekończącą się batalią z niesfornymi włosami. Bardzo często włosy są matowe, trudne do modelowania i skręcone w strąki. Nic w tym dziwnego, jeżeli weźmiemy pod uwagę, na co są narażone - mycie w gorącej wodzie, suszenie i stylizację. Przywrócenie połysku naprawdę wymaga dużej wiedzy!

O tym warto pamiętać

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że duża ilość odżywek obciąża i zmniejsza objętość włosów. Ich nadmiar sprawia, że włosy smętnie wiszą i brzydko wyglądają. Stosowanie niewielkiej ilości zarówno odżywki, jaki i produktów do stylizacji, jest znacznie skuteczniejsze. Aby włosy nabrały połysku, ilość produktu stosowanego po spłukaniu szamponu, równa wielkości orzecha laskowego lub włoskiego w zupełności wystarczy. Specjalne odżywki mogą zrekompensować codzienny stres, na jaki narażone są włosy. Produkty do pielęgnacji włosów powinny być dopasowane nie tylko do ich rodzaju, stanu i koloru, muszą także współgrać ze sobą i wzajemnie wzmacniać swoje działanie. Taki wybór zapewnia najlepszą pielęgnację. A włosy muszą być zdrowe, aby błyszczeć.

 

Włosy należy myć w ciepłej, ale niezbyt gorącej wodzie - ta sprawi, że będą one matowe. Włosy łatwo uszkodzić, gdy są jeszcze mokre po myciu. Nie trzyj ich ręcznikiem, bo staną się szorstkie. Najlepiej delikatnie osuszyć włosy, przyciskając ręcznik do głowy. Zbyt intensywne rozczesywanie mokrych włosów to następny zły nawyk, którego należy się pozbyć. Gwałtowne szczotkowanie włosów może doprowadzić nawet do ich łamania się. Delikatne przeczesanie włosów grzebieniem o szerokich zębach będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Suszenie suszarką i równoczesne przeczesywanie włosów dużą okrągłą szczotką pomoże je wygładzić. Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie i równoczesne przeczesywanie ich szczotką z naturalnego włosia, która jest łagodniejsza dla włosów.

 

Właściwa dieta także może zapewnić włosom to, o czym marzysz, czyli spektakularny blask. Ziarna, mięso, brzoskwinie, szpinak, marchewki i papryka zawierają dużo witaminy C, E i A, które wzmacniają i chronią włosy.

Odkryj: