Trzy kobiety z modnymi fryzurami i lśniącymi włosami
Pielęgnacja | Piękne włosy

Jak dbać o włosy: porady i wskazówki

Pomimo tysięcy zabiegów, którym poddajesz swoje włosy, nadal mogą wyglądać promiennie i zdrowo. Częste mycie, farbowanie, suszenie, lokowanie, prostowanie... Dodaj do tego gorące i suche powietrze. Jeżeli po tym wszystkim Twoje włosy są nadal sprężyste- jesteś szczęściarą. W większości przypadków jednak im więcej zabiegów stosujemy, tym więcej opieki potrzebuje nasza czupryna. Dzielimy się więc z Tobą naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji włosów, które pomogą zachować ich piękno i zdrowy wygląd.

Pielęgnacja włosów: Porady

Kobieta o falowanych i zdrowych włosach

Lśniące, gęste włosy: Pielęgnacja to podstawa

Każda czupryna ma swoje własne cechy charakterystyczne, a przy odrobinie wysiłku nauczysz się jak dbać o włosy i wykorzystywać ich największe walory. Nawet jeżeli spotkają Cię przejściowe problemy, istnieją sprawdzone metody radzenia sobie z nimi. Za przykład mogą posłużyć pozbawione życia włosy, niewystarczająca ich objętość lub rozdwajające się końcówki. Właściwe produkty do pielęgnacji i odrobina poświęconego im czasu szybko przywrócą promienny charakter i blask.

 

Zastanawiasz się, jak dbać o włosy? Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby skupić się na ich cechach charakterystycznych. Te długie będą wymagały nieco więcej uwagi, niż krótkie. Efekty suszenia, farbowania, rozdwajające się końcówki są dużo bardziej widoczne na długich włosach.

 

Rada: Nie obciążaj swoich włosów w pobliżu ich nasady i zapewnij im bogatą pielęgnację na końcach. To zagwarantuje dużą objętość i zabezpieczy przed niechcianym rozdwajaniem.

Włosy i pielęgnacja: Więcej informacji

Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

 

Pielęgnacja siwych włosów

 

Pielęgnacja przetłuszczających się włosów

Jak dbać o włosy: Przywracanie blasku

Kobieta o prostych i zdrowych włosach

Odpowiednie dbanie o włosy pozwoli nadać im niezwykły blask

Matowe włosy to problem wielu kobiet. Ukrywanie ich pod czapką nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jednak właściwa pielęgnacja może przywrócić im piękny błysk!

Używanie prostownicy, suszarki i innych narzędzi, a także codzienna stylizacja oraz suche powietrze mogą prowadzić do uszkodzenia włosów.

Oprócz stosowania odpowiednich produktów i metod pielęgnacyjnych, dobrym pomysłem będzie unikanie stosowania szkodliwych narzędzi i procedur stylizacyjnych. Jeżeli jednak nie potrafisz rozstać się ze swoją prostownicą i suszarką, pamiętaj przynajmniej o termoochronie!

Więcej informacji na temat przywracania blasku włosom

Sposoby na suche włosy

 

Odżywka- sposób na przesuszone włosy

Jak dbać o włosy: Przywracanie zdrowia poprzez odpowiednią pielęgnację

Kobieta masująca skórę swojej głowy

Dbanie o włosy pomoże zrekompensować wiele szkód wyrządzonych podczas zabiegów stylizacyjnych

Pozostawianie włosów do wyschnięcia na świeżym powietrzu za każdym razem po ich umyciu jest dość czasochłonną metodą na przywrócenie im zdrowia i blasku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda z nas ma czas lub cierpliwość na to, by czekać. Optymalna ochrona przed stylizacją termiczną pozwoli jednak, aby włosy nie poddawały się negatywnemu wpływowi suszenia, lub prostowania.

 

Środki chroniące włosy przed wysoką temperaturą pomagają zapobiegać uszkodzeniom termicznym. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by mieć piękne włosy, porady stylizacyjne mogą ci się bardzo przydać: używaj prostownicy jedynie na suche włosy, środek termoochronny nakładaj na wilgotne włosy i przeczesz je grzebieniem lub szczotką, nie używaj metalowych grzebieni lub spinek do włosów podczas stylizacji termicznej, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na ciepło.

Więcej informacji na temat przywracania zdrowia włosom

Sposób na zdrowe włosy

 

Dieta na zdrowe włosy

Jak dbać o włosy: Mycie

Nawet jeżeli unikasz ostrych zabiegów, Twoje włosy zawsze potrzebują delikatnej i odpowiedniej opieki. Wybór szamponu, to pierwszy krok, aby zachować długotrwały naturalny blask Twoich włosów. Po delikatnym ich umyciu letnią wodą i szamponem włosy staną się elastyczne i błyszczące!

Więcej informacji na temat poprawnego mycia włosów

Jak myć włosy

 

Mycie włosów metodą OMO

 

Jak wybrać idealny szampon dla mężczyzny

Jak dbać o włosy: Odpowiednia pielęgnacja przez cały rok

Kobieta o ciemnych i lśniących włosach

Dbanie o włosy jest istotne przez cały rok

Każda pora roku to różne czynniki stresogenne dla Twoich włosów. Regionalne warunki klimatyczne mogą narazić włosy na ekstremalne zimno lub ciepło. Na szczęście nowoczesne produkty do pielęgnacji włosów znacząco zmniejszają wpływ warunków atmosferycznych.

 

Przykładowo w gorących miesiącach roku, słońce rozjaśnia pigmenty we włosach. Niestety bardzo często sprawia to, że stają się one jednocześnie matowe i pozbawione życia.

 

Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach zimą i jesienią, to kolejny problem dla stanu zdrowia Twojej czupryny. Suche i ogrzane powietrze pozostawia włosy kruchymi i przesuszonymi. Są to pory roku, gdy silna odżywka nawilżająca zapewni zdrowie skóry głowy i włosów.

Więcej informacji na temat pielęgnowania włosów w różnych porach roku

Pielęgnacja włosów zimą

 

Pielęgnacja włosów latem

Odkryj: