Kobieta ze zdrowymi pięknymi włosami
Pielęgnacja | Piękne włosy

Sposób na zdrowe włosy

Każdy chciałby mieć zdrowo wyglądające, głęboko lśniące włosy, jednak nie każdy wie w czym kryje się sekret pięknych włosów. Pokażemy, jak osiągnąć ten efekt, proponując sprawdzone sposoby na piękne włosy. Na początek proponujemy włączenie do pielęgnacji suchego szamponu i rezygnację z codziennego mycia ich wodą.

Spełnienie marzeń o pięknych i zdrowych włosach zależy od wielu czynników. Jak zadbać o objętość włosów? Jak je wzmocnić? Czy można zintensyfikować kolor i cieszyć się lśniącymi włosami na długo? Wspaniałe rezultaty zapewni odpowiednia i delikatna wobec włosów oraz skóry głowy pielęgnacja. Pamiętaj: zdrowe włosy rosną od nasady i to właśnie tutaj powinny koncentrować się Twoje wysiłki pielęgnacyjne. Delikatny masaż głowy pobudza wzrost włosów. Słowo „delikatny” jest tutaj kluczowe. Intensywny masaż może pobudzić produkcję sebum i doprowadzić do przetłuszczenia włosów.

 

Odpowiednia pielęgnacja dla zdrowych włosów

null

Jeśli zadbamy o włosy, odwdzięczą się pięknym wyglądem

Gwarancją pięknych, długich włosów jest odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. Ważny jest wybór takich produktów, które będą miały najkorzystniejsze działanie dla Twoich włosów i odpowiadały na ich potrzeby. Pamiętaj, że Twoje włosy mogą zmieniać się wraz z upływem czasu, zależnie od Twoich zwyczajów stylizacyjnych. Wybierając produkty pielęgnacyjne, warto pamiętać o tych czynnikach. Jeżeli nie jesteś pewna, jakie kosmetyki wybrać, warto skonsultować się z fryzjerem i poprosić o pomoc w określeniu rodzaju włosów.

Bądź delikatna dla włosów

Delikatność wyznacza drogę ku zdrowym włosom. Nie niszcz zewnętrznej osłonki włosów. Susz je delikatnie, unikając nerwowego pocierania. Do rozczesywania używaj szczotek z włosiem naturalnym lub mieszanym. Wybierając akcesoria do włosów unikaj metalowych dodatków i ostrych brzegów. Regularnie stosuj odżywki do włosów. Ta dodatkowa porcja pielęgnacji pozwoli odbudować zniszczone włosy, dostarczając im odżywczych olejów, protein czy zapewniając właściwy poziom nawilżenia. Odżywki redukują rozdwajanie końcówek i przywracają delikatność i blask, dzięki czemu pomagają odzyskać zdrowe i piękne włosy.

Stylizacja i ochrona dla zdrowych włosów

null

Włosy również potrzebują ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Balsamy z dodatkiem filtrów UV mają za zadanie ochronę skóry przed oparzeniem słonecznym. Włosy również potrzebują ochrony przed nadmiernym działaniem słońca i ciepła. Sposobem na piękne włosy w obliczu silnego promieniowania latem jest korzystanie z nakryć głowy. Z kolei przed użyciem narzędzi stylizacyjnych, takich jak lokówka czy prostownica, stosuj produkty termoochronne. Blask zdrowych włosów wydobywają piękno ich naturalnego koloru, ale farbowane włosy także mogą wyglądać zdrowo. Odpowiednia pielęgnacja po koloryzacji pozwoli im roztaczyć blask, a ich powierzchnia będzie gładka i lśniąca.