Kobieta o długich pofalowanych brązowych włosach
Pielęgnacja | Pielęgnacja farbowanych włosów

Szampon do włosów brązowych bez tajemnic

Włosy blond i rude natychmiast przyciągają uwagę, ale jedynie na krótką chwilę. Musicie przyznać, że największe wrażenie i zainteresowanie wzbudza zwykle nowy kolor włosów. W tym sezonie szczególnie modne są odcienie cold brew, blond roast i ombre na brązowych włosach. To wystarczający powód, aby tym razem zdecydować się na pełen wspaniałego blasku odcień brązu! 

Brązowe włosy

Szampon do włosów brązowych – blasku nigdy za dużo.

Pełnię uroku brązowych włosów, podobnie jak nowego, kaszmirowego szala, doceniamy zwykle po dokładnym przyjrzeniu się im. Uznanie rośnie z czasem, ponieważ zaczynamy dostrzegać blask brązowych włosów, które spośród wszystkich innych odcieni mają najwięcej pigmentów. Jeżeli są odpowiednio zadbane i wypielęgnowane mogą stać się ucztą dla oczu. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak wysiłku, poświęcenia i użycia odpowiednich kosmetyków, a pośród nich znajduje się idealny szampon do brązowych włosów.

Odpowiedni szampon do włosów brązowych, czyli jak sprawić, aby Twoje włosy wyglądały wspaniale

Wybór odpowiedniego szamponu dla szatynek jest niezwykle ważne, ponieważ brązowe włosy (szczególnie te farbowane) z czasem tracą swój blask i bledną pod wpływem słońca. Właśnie dlatego należy pamiętać o tym, że ochrona przed promieniowaniem UV jest niezbędna. Mimo, że naturalne brązowe pigmenty przetwarzają je łatwiej, na dłuższą metę słońce będzie miało negatywny wpływ na kolor włosów. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na szampon do włosów brązowych z filtrami UV, który zapewni odpowiednią ochronę. Pielęgnacja włosów farbowanych jest nadzwyczajnie ważna i polecamy skonsultować się ze stylistą lub fryzjerem, którzy na pewno pomogą dobrać idealny produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj między innymi o tym, aby myć włosy przy użyciu letniej wody (nie gorącej!). Ograniczy to spłukiwanie się farby, a co za tym idzie matowienie koloru. Dobrze jest także zakupić szampon do brązowych włosów wraz z odżywką z tej samej linii.

 

Poza tym, na rynku dostępne są także intensywne odżywki bez spłukiwania nakładane na wilgotne włosy. Ich działanie pozwala zachować głębię brązowego kolory i wzbogaca włosy o ciepłe refleksy świetlne. Włosy o brązowych odcieniach są szczególnie narażone na matowienie i rozjaśnianie koloru pod wpływem słońca. Wybierając najlepszy szampon do włosów brązowych warto więc zwrócić uwagę na to, aby nie był zbyt silnie oczyszczający, co dodatkowo powodowałoby niechciane spłukiwanie farby z głowy. Od czasu do czasu polecamy także użycie szamponu fioletowego, który pomoże zniwelować pojawiące się refleksy. Zawsze pamiętajmy o odpowiednim odżywianiu włosów, co jest szczególnie istotne w przypadku ciemniejszych odcieni.  Poza szamponem do włosów brązowych i odżywkami warto więc zaopatrzyć się w naturalne olejki do włosów, takie jak: olejek arganowy, olejek z oliwek, olejek z pestek brzoskwini, które pielęgnują i odbudowują strukturę zniszczonych włosów. Wykorzystanie tych olejów jest dla szatynek idealnym sposobem na pielęgnację włosów i nadanie im naturalnego połysku. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli będziesz regularnie stosować te naturalne wzmacniacze połysku, odżywkę oraz odpowiednio dobrany szampon do brązowych włosów.

 

Ciekawostka: Jeżeli obawiasz się matowienia twojego nowego koloru na włosach, zdecyduj się na jeden z ciepłych odcieni brązu. Są one bardziej odporne na spłukiwanie.

Odkryj: