Kobieta o lśniących lekko falowanych włosach
Pielęgnacja | Przetłuszczające się włosy

Włosy mieszane: przetłuszczone u nasady i suche na końcach

Włosy mające tendencję do przetłuszczania się u nasady wymagają częstego mycia. Jednak suche końcówki sprawiają, że częsta pielęgnacja może okazać się błędnym rozwiązaniem. Najlepszą metodą na włosy mieszane jest wybór właściwych kosmetyków, takich, które oczyszczają włosy i jednocześnie pielęgnują ich końce.

null

Większość kobiet, mających długie włosy doskonale zna problem przetłuszczających się u nasady pasm i suchych końcówek. Włosy blisko skóry głowy wymagają częstego mycia, które sprawia, że końce stają się jeszcze bardziej łamliwe i suche. Nowe produkty pielęgnacyjne przynoszą koniec takiemu stanowi rzeczy.

Sposób na czyste włosy i miękkie końcówki

“Problem właściwie zdefiniowany jest w połowie rozwiązany” (Charles Kettering, inżynier, wynalazca). Współczesne sposoby na pielęgnację włosów przynoszą rozwiązania kobietom, które mają mieszany rodzaj włosów (przetłuszczające u nasady i suche na końcach). Polecamy Wam dwie strategie:

  1. Możesz stosować szampon, który oczyszcza włosy u nasady i pielęgnuje ich końce. Specjalne szampony oczyszczają skórę głowy, a substancje odżywcze w nich zawarte takie jak proteiny zapewniają intensywną pielęgnację. Po płukaniu włosy stają się gładkie, miękkie i łatwe w układaniu.
  2. Drugi sposób wymaga stosowania odżywki, która dodatkowo pozwala usunąć nadmiar substancji natłuszczających (serum) z powierzchni skóry głowy, co pozwala osiągnąć dwa cele za jednym razem. Skóra głowy pozostaje czysta i świeża, a końce włosów miękkie i gładkie. Oczyszczenie nadmiernie przetłuszczonej skóry głowy i pielęgnację zniszczonych końcówek można osiągnąć aplikując jeden odpowiednio dobrany produkt.

Zdarzają się i takie dni, gdy na mycie włosów brakuje po prostu czasu. W takim przypadku rozwiązaniem będzie użycie szamponu do mycia na sucho. Taki szampon wystarczy rozpylić u nasady włosów i delikatnie wetrzeć za pomocą ręcznika. Suchy szampon po chwili można wyczesać i układać fryzurę.

Odkryj: