Modelka z gładkimi włosami
Pielęgnacja | Puszące się włosy

W walce z puszącymi się włosami

Za oknem coraz chłodniej, a my spędzamy więcej czasu w ogrzewanych pomieszczeniach. Z tego powodu elektryzujące i napuszone włosy to problem, który dotyka większość kobiet, zwłaszcza w okresie zimowym. Wilgotne powietrze na zewnątrz raczej nie rozwiązuje problemu, a często całkowicie niszczy misternie ułożoną fryzurę. Niektóre panie niezależnie od warunków atmosferycznych borykają się z problemem puszenia się włosów. Na szczęście są proste sposoby na rozwiązanie tych problemów. Pomożemy Wam znaleźć odpowiednie metody na poskromienie puszących się włosów.

W przypadku puszących się włosów, zdaje się, że wszystkie fryzury są trudne do ułożenia i późniejszego okiełznania. Bez odpowiedniego nawilżenia wierzchnia warstwa włosa staje się szorstka, podatna na elektryzowanie i traci swoją gładką, lśniącą naturę. W rezultacie suche, puszące się pasma nie chcą poddać się żadnej stylizacji. Jak dbać o puszące się włosy, by mimo wszystko móc cieszyć się piękną fryzurą?

 

Pielęgnacja puszących się włosów

Produkty przeciw puszeniu się włosów rozprawiają się z przyczyną problemu - przesuszonymi włosami. Zapewniają odpowiednie nawilżenie, zapobiegają przesuszaniu i wygładzają nierówną powierzchnię włosów. Dzięki zobojętnianiu ładunków elektrycznych, rozwiązują także problem elektryzowania się włosów.

Szampony przeciw puszeniu się włosów zazwyczaj zawierają olejki do włosów, które otaczają włos cienkim hydrofobowym filmem. Z kolei proteiny wchodzące w skład odżywek przeciw puszeniu się włosów, pomagają odbudowywać zniszczone partie włosa. Niesforne, napuszone włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji, raz lub dwa razy w tygodniu, a intensywne odżywki doskonale regenerują włosy i pomagają w odbudowie ich zniszczonych fragmentów.

Istotne jest, aby regularnie stosować zarówno szampony, jak i odżywki, by na dobre rozprawić się z problemem napuszonych włosów. Nie rezygnuj z odżywek przeciw puszeniu się włosów - różne produkty z serii przeciw puszeniu się włosów wzmacniają wzajemnie swoje działanie.

Stylizacja przeciw puszeniu się włosów

Twoja strategia przeciw puszeniu się włosów powinna uwzględniać wszystkie ich potrzeby. Dotyczy to także stylizacji. Przed wysuszeniem włosów, rekomendujemy użycie lotionu albo serum przeciw puszeniu się włosów, co zapobiegnie ich przesuszeniu. Dzięki temu włosy nabiorą także gładkości i utrzymają swój naturalny poziom nawilżenia.

Jeżeli korzystasz z prostownicy lub lokówki, pamiętaj aby zawsze stosować produkt termoochronny. Przed użyciem tych urządzeń, nałóż kosmetyk równomiernie na suche lub mokre włosy. Nakładając go na mokre włosy, ochronisz je przed ciepłem suszarki i pomożesz zapobiec ich puszeniu.

Lakiery do włosów o właściwościach zapobiegających puszeniu, scalają włosy po stylizacji. Zapewniają ochronę od wiatru i promieniowania UV. Spray’e te niwelują konieczność nieustannego radzenia sobie z niesfornymi włosami.

Linki

Pielęgnacja włosów i skóry zimą >> prevention.com

Rekomendowane produkty