Modelka z napuszonymi włosami i w okularach
Pielęgnacja | Puszące się włosy

Jak stylizować niesforne puszące się włosy

Trudne do okiełznania pukle? Żaden problem! Jeżeli nie masz czasu na stylizację puszących się włosów lub po prostu nie masz na to ochoty – stwórz fryzurę, która zamieni irytujący puch w atut! Pokażemy jak to zrobić na przykładzie trzech stylizacji.

Sposobów na uczesanie problematycznych włosów jest wiele. Możesz po prostu zebrać włosy w kok, zachowując nad nimi pełną kontrolę, albo dać im nieco wolności, korygując dłońmi ich naturalny kształt. Oto kilka z naszych stylizacyjnych pomysłów na puszące się włosy - te fryzury na pewno Cię nie rozczarują!

1. Fryzura dla puszących się włosów: gładka na górze, skręcona na długości

Fryzura dla puszących się włosów
© Getty Images

Gładkie włosy przy głowie, kręcone poniżej.

Problemem loków nie tyle jest długość włosów, co ich objętość, przez co niejednokrotnie zachodzą na twarz. Rozwiązaniem kompromisowym jest zostawienie większej części włosów w ich naturalnym skręcie i wyprostowanie jedynie części przy twarzy i na szczycie głowy. Doskonałym wsparciem w tym zabiegu będzie prostownica (pamiętaj o wcześniejszej aplikacji produktu termoochronnego). Poza tym kontrast prostych i kręconych, puszących się włosów tworzy niezwykle interesujące zestawienie.

 

Wskazówka: Stosując olejek do włosów, nadasz im miękkość i gładkość.

2. Fryzura dla puszących się włosów: Quiff i burza włosów

Stylizacja niesfornych włosów
© Getty Images

Spotkanie loków z uniesioną grzywką

Wykorzystaj objętość, którą dają puszące się włosy. Fryzurę rozpocznij od uniesienia włosów z przodu i ułożenia ich w quiffa. Wystarczy wydzielić szerokie pasmo grzywki, uformować quiff i upiąć wsuwkami. Włosy po bokach głowy zaczesz do tyłu grzebieniem, wykorzystując do pomocy wosk. Pozostałe partie włosów zachowują swoją nieokiełznaną naturę. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka fryzura dla puszących się włosów jest wręcz stworzona - oto odpowiedź!

 

Wskazówka: Dodatkowym, przyciągającym uwagę akcentem będzie kolorowy grzebień lub spinka do włosów.

3. Fryzura dla puszących się włosów: Ujarzmione z przodu, pełne objętości z tyłu

Fryzura dla puszących się włosów
© Getty Images

Spinki i wosk – nie potrzebujesz niczego więcej do stworzenia tej fryzury dla puszących się włosów!

Zrób przedziałek i upnij grzywkę spinkami. Ta stylizacja jest tak prosta, a naturalne loki wyglądają po prostu zjawiskowo i pięknie. Jeżeli chcesz, możesz użyć większej ilości wosku do włosów, aby wygładzić kosmyki wokół twarzy.

 

Wskazówka: Do stylizacji użyj pasty matującej, która będzie świetnym kosmetykiem dla często suchych kręconych włosów. 

Fryzury dla puszących się włosów: kiedy przyjdą z pomocą?

Puszące się włosy to zmora wielu kobiet, jednak najczęściej problem ten dotyczy posiadaczek kręconych pukli, a więc włosów o wysokiej porowatości. Skąd się bierze tytułowe puszenie? Przede wszystkim winny temu zjawisku jest nieodpowiedni poziom wilgotności kory włosa. Zwykle na skutek inwazyjnej stylizacji, częstego lub niewłaściwego farbowania lub działania promieni UV. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które pomagają okiełznać napuszona burzę loków, wygładzając ją i lekko obciążając. Jednak w nagłych sytuacjach równie dobrze poradzą sobie odpowiednie fryzury dla puszących się włosów, które wydobędą nasze naturalne piękno.

Odkryj: