Kobieta z zadbanymi włosami
Pielęgnacja | Puszące się włosy

Włosy jak siano: Co zrobić, by odzyskały blask i gładki wygląd?

Są takie dni, gdy włosy wydają się żyć swoim własnym życiem, a ich końce wywijają się we wszystkie możliwe strony. Fryzura zaczyna bardziej przypominać zwierzęcą sierść? Dawno, dawno temu twoje włosy miały coś, co nazywało się połyskiem... Nie rozpaczaj! Podpowiadamy, jak zamienić słomę w jedwab.

Siano na głowie, to bardzo często przepracowane włosy. Przyczyny mogą być niezliczone i obejmują używanie suszarki z wysoką temperaturą, nadmierne używanie prostownicy i rozjaśnianie. Inne czynniki, takie jak choroba, niektóre leki lub dieta, mogą także powodować niszczenie struktury Twoich włosów. Niezależnie od przyczyny, skórki włosów są szorstkie, a ich struktura nie jest tak gładka jak być powinna. Nasz krótki przewodnik pomoże Ci poradzić sobie z problemem.

Włosy suche i zniszczone: kosmetyki

Zdrowe i piękne włosy
© EyeEm

Stosowanie odżywki i odpowiedniej maski na włosy, przywróci im zdrowy wygląd i blask

Być może w ostatnim czasie Twoje włosy poddane zostały wielu zabiegom takim jak koloryzacja, rozjaśnianie lub trwała ondulacja. Efekty nie są jednak takie, jakich oczekiwałaś? Zamiast pięknej stylizacji masz siano na głowie? Nic straconego. Pamiętaj o tym, że włosy sianowate wymagają, by przez najbliższy czas obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Myj je nie wcierając szamponu zbyt mocno. Zamiast tego delikatnie wmasuj go we włosy i skórę głowy. Dzięki temu nie poplączesz włosów, co ułatwi późniejsze rozczesywanie.

 

Stosowanie odżywki za każdym razem jest także obowiązkowe i powinno wejść w twoją krew. „Delikatnie” to słowo klucz na każdym kroku i powinnaś o tym pamiętać. Dotyczy to również suszenia włosów. Zawiń je w turban zrobiony z ręcznika, a następnie delikatnie rozplącz używając grzebienia o bardzo szerokich zębach. Maseczka lub odżywka pozostawiona na włosach znacznie ułatwi rozczesywanie. Najlepiej użyć takiej, która zawiera ekstrakty z żurawiny lub jagód Acai. Obie jagody są pełne ważnych witamin i antyoksydantów, które ochronią włosy przed wysuszaniem, uszkadzaniem i ciepłem suszarki. Pomogą także naprawić wszelkie zniszczenia.

Nawilżająca odżywka do włosów suchych, otula włosy nawilżającą powłoką bez obciążania.

Włosy jak siano: Stylizacja

Produkty zapobiegające puszeniu się włosów lub prostownice mogą doprowadzić do jeszcze większego przesuszenia twojej fryzury. Najlepiej, jeśli postawisz na odżywki, które można pozostawić na włosach. Powlekają one każdy włos bardzo cienką powłoką silikonową, która pokrywa i wypełnia szczeliny i defekty w strukturze. Dzięki temu twoja fryzura staje się gładka i błyszcząca, ponieważ zaczyna odbijać światło. Cóż za zniewalający efekt! W mgnieniu oka blask powrócił na Twoją głowę.

 

Pozwól włosom wyschnąć samodzielnie. Jeżeli jednak nie masz czasu na ten luksus, powinnaś użyć suszarki ustawionej na średnie ciepło i niski strumień powietrza. Suszarki z dyfuzorem i technologią jonizującą są szczególnie delikatne i pomogą naprawić włosy sianowate. Staną się one bardziej sprężyste i lśniące po wysuszeniu ich na okrągłej szczotce o dużej średnicy. Bardzo ważne jest, aby trzymać suszarkę w odległości minimum 15-20 cm od skóry głowy i zawsze szczotkować włosy w kierunku od nasady aż po końce. Pozwoli to nadać im dodatkowy połysk. Wybierz produkty do stylizacji, które nadają włosom połysk. Produkty z woskiem działają szczególnie dobrze, jeżeli masz siano na głowie, którego pragniesz się pozbyć.

Odkryj: