Kobieta z długimi włosami pełnymi objętości
Pielęgnacja | Suszenie suszarką

Większa fryzura dzięki... suszarce

Prawie co druga kobieta (48%) chciałaby mieć więcej włosów. Czy jesteś jedną z nich? Nie martw się, możemy Ci pomóc. Nawet jeżeli Twoje włosy są cienkie i delikatne, znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Chcemy podzielić się naszym sekretnym przepisem na dodanie włosom życia za pomocą suszarki do włosów, wałków i odpowiednich produktów do pielęgnacji i stylizacji.

Objętość dzięki suszarce

Pamiętaj, aby nie popadać w skrajność - taka fryzura nadaje się raczej wyłącznie na wybieg!

Koniec z klapniętymi włosami! Produkty przeznaczone do cienkich i delikatnych włosów, pomogą ci dodać fryzurze objętości. Szampony i odżywki, które zawierają kompleks kolagenu, wzmocnią włosy u nasady i dadzą efekt pełniejszej fryzury. Preparaty do pielęgnacji włosów bez silikonu sprawią, że włosy ponownie nie oklapną.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów w trakcie suszenia włosów, należy używać pianki bez alkoholu. W ten sposób optycznie zwiększysz masę włosów, ale ich nie przesuszysz. Wystarczy ręcznikiem osuszyć włosy, a następnie rozprowadzić na nich preparat w ilości równej wielkości piłki tenisowej. Jeśli włosy są dłuższe, nałóż go tylko na włosy przy skórze głowy.

Zawsze pod włos!

Najlepszymi sojusznikami w dążeniu do większego rozmiaru fryzury są dobra suszarka do włosów oraz właściwa szczotka. Najpierw wysusz suszarką włosy, ustawiając ją na średnią temperaturę. Rób to tak długo, aż będą tylko lekko wilgotne. Suszenie włosów dyfuzorem dobrze sprawdzi się w przypadku kręconych włosów. Wystarczy wykonywać suszarką małe okrężne ruchy na włosach jak najbliżej głowy. Suszenie przy pomocy okrągłej szczotki nada objętość zwłaszcza półdługim i długim prostym włosom.

 

Jak to zrobić: Najpierw zbierz górną warstwę włosów i zepnij klipsem na czubku głowy. Potem wyciągaj pozostałe włosy na okrągłej szczotce, owiewając pasma ciepłym powietrzem. Pozostaw szczotkę we włosach, aż ostygną, a następnie usuń ją z włosów bez naruszania ich kształtu. Użyj tej samej techniki do układania górnej warstwy włosów.

Sześć porad eksperta

  1. Nie należy suszyć włosów z głową opuszczoną do dołu. Wtedy będą po prostu potargane i nijakie. Lepsze rezultaty da przechylanie głowy na bok i wyciąganie włosów na płaskiej szczotce w trakcie suszenia.
  2. Co jakiś czas zrób przedziałek w innym miejscu niż zwykle. W ten sposób podniesiesz trochę włosy.
  3. Lepszy efekt uzyskasz, jeżeli spryskasz włosy lakierem pasmo po paśmie od spodu, a nie z wierzchu.
  4. Podgrzewane wałki wyczarują objętość w mgnieniu oka. Pamiętaj, że musisz użyć do tego celu tych o dużym rozmiarze. Im mniejsze, tym bardziej prawdopodobne, że stworzysz loki.
  5. Upewnij się, że główka okrągłej szczotki jest wystarczająco duża. Wypustki powinny nieco wystawać poza nakręcane włosy. Ta technika nie tylko nada włosom objętość, ale również doskonały połysk.
  6. Produkty do stylizacji, które zapewnią strukturę fryzurze, takie jak żele i woski, stosuj oszczędnie. Nakładaj je raczej od spodu, a nie z wierzchu włosów.
Odkryj: