Kobieta susząca blond włosy
Pielęgnacja | Suszenie suszarką

Suszarka do włosów z jonizacją, czy bez? Jak wybrać suszarkę idealną do Twoich włosów

Oczywiście naturalne metody suszenia włosów na zawsze pozostaną najlepszym rozwiązaniem. Niestety, poranny pośpiech to ten moment w ciągu dnia, gdy suszarka przychodzi z pomocą i skutecznie zapobiega niechcianym opóźnieniom. Nowoczesny sprzęt może być bardzo wydajny i delikatny jednocześnie. Poniżej doradzimy ci jak i z jakiej suszarki korzystać, aby Twoje włosy pozostały zdrowe i podatne na dalszą stylizację.

Dopieszczone, nie zniszczone - wiele zależy od właściwej techniki.
© Getty Images

Odpowiednie techniki suszenia sprawią, że Twoje włosy będą zdrowe i idealnie piękne

Suszarka do włosów z jonizacją, suszarka do włosów z dyfuzorem, suszarka do włosów nawilżająca, suszarka z lokówką do włosów... Wybór jest ogromny! Gorące powietrze ma niestety tendencję do wysuszania. Właśnie dlatego warto nałożyć na głowę powłokę termoochronną. Możesz to zrobić używając pianki, toniku lub specjalnego termosprayu. Takie kosmetyki pokrywają każdy włos bardzo cienką warstwą ochronną, zabezpieczając przed uszkodzeniami powodowanymi przez szczotkowanie i suszenie gorącym powietrzem.

Najlepiej sprawdzi się suszarka z ustawieniami temperatury oraz siły podmuchu. Pamiętaj, że powinna mieć dużą moc. 1600 do 2000 Watt wysuszy Twoje włosy w mgnieniu oka! Dzięki temu zaoszczędzisz czas na codziennej stylizacji. Użyj pełnej lub średniej mocy, aby całkowicie wysuszyć fryzurę. Następnie przystąp do odpowiedniej stylizacji.

Suszarka do włosów z zimnym nawiewem

Zdecydowanie najlepszym wyborem jest używanie suszarki z możliwością wyboru temperatury. Zimne powietrze nie sprawi, że włosy będą suche szybko, jednak nie wpłynie negatywnie na ich kondycję.

 

Do nadania fryzurze sprężystości i wspaniałego połysku najlepiej sprawdzi się suszarka ze szczotką do układania włosów. Za pomocą klipsów zbierz górną warstwę włosów na głowie. Następnie przeciągnij dolne pasma na okrągłej szczotce z umiarkowaną siłą. Jeśli chcesz uzyskać większą objętość, możesz również podciągnąć dolne pasma włosów używając tego samego sposobu, jednocześnie traktując je krótkim strumieniem ciepłego powietrza z suszarki, po którym powinen nastąpić wybuch zimnego. Pozostaw włosy na chwilę do ostygnięcia. Możesz przyspieszyć ten proces, używając kilku szczotek jednocześnie. W takim przypadku pamiętaj jednak, by były one lekkie, co zapobiegnie wyrywaniu włosów.

 

Płaskie szczotki sprawdzą się najlepiej przy stylizacji krótkich włosów i krótkiego lub średniej długości boba. Lekko przechyl głowę w bok i czesz, delikatnie dociskając szczotkę. Użyj suszarki do włosów, susząc pojedyncze pasma. Następnie zrób to samo w przypadku tylnej części głowy.

 

Bardzo krótkie fryzury typu pixie olśniewają już po kilku prostych krokach stylizacyjnych. Weź pojedyncze pasma i lekko odciągnij je od skóry głowy, używając suszarki do włosów. W ten sposób uzyskasz modny wygląd pixie i nadasz włosom perfekcyjną strukturę.

 

Suszarka do włosów kręconych? Bądź ostrożna, jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką loków lub fal. No chyba, że przygotowując się na Halloween planujesz założyć strój czarownicy z bajki. W przeciwnym razie specjalna nasadka dyfuzora zapewni delikatny strumień ciepłego powietrza, bez zmiany loków w niedający się opanować bałagan. Duża okrągła szczotka pozwoli delikatnie wyprostować falowane włosy. Nie ciągnij ich jednak zbyt mocno. Wyciągaj włosy najpierw do wewnątrz, a następnie na zewnątrz używając jednocześnie suszarki. Sprawi to, że włosy będą wyglądały szczególnie atrakcyjnie.

Suszarka do włosów z jonizacją, a może z dyfuzorem?

Nowoczesne suszarki do włosów, z wieloma zaawansowanymi technologicznie funkcjami, są o wiele bardziej wyrafinowane niż dawniej. To technologicznie zaawansowane gadżety, więc jaka jest właściwie najlepsza suszarka do włosów? Odpowiedź zależy od tego, jakiego typu są Twoje włosy. Wybierając odpowiedni sprzęt na pewno natkniesz się na takie dodatki:

 

Elementy ceramiczne: zapewniają bardzo delikatne ogrzewanie za pomocą podczerwieni. W rezultacie włosy wysychają zarówno od wewnątrz, jak i od zawnątrz.

 

Siła jonizacji: Suszarka do włosów z jonizacją wydmuchuje ujemnie naładowane jony wraz ze strumieniem powietrza. Jony przyczepiają się i pokrywają dodatnio naładowane włosy. Zapobiega to ich elektryzowaniu i wypadaniu. Ponadto, proces ten przyciąga cząsteczki wilgoci z powietrza i zapobiega nadmiernemu przesuszaniu.

 

Nasadki do wykańczania fryzury: Ceramiczne nakładki pozwolą ci układać włosy podczas suszenia. Sprawia to, że pozostaną szczególnie gładkie i uzyskają wspaniały połysk!

 

Suszarka z nakładką Colour Guard: Specjalnie zaprojektowana nakładka do suszarki tworzy strumienie chłodnego powietrza pośród tego ciepłego. Zapobiega to uszkodzeniom termicznym i utracie koloru włosów farbowanych.

 

Dmuchawa logiczna: Ta specjalna funkcja zapewnia delikatnie skalibrowany strumień, równomiernie ogrzanego powietrza.

 

Dmuchawa Super Blower: Suszarki z tą funkcją zapewniają efektywniejszą cyrkulację powietrza o około 50%. Jeśli dodasz do tego moc 2500 W, Twoje włosy będą suche aż dwa razy szybciej.

Odkryj: