Kobieta w krótkich kręconych włosach
Pielęgnacja | Suszenie suszarką

Suszarki z dyfuzorem – Zwyczajne narzędzia do stylizacji nadzwyczajnych loków

Posiadaczki kręconych włosów doskonale wiedzą, jak trudne jest ich suszenie bez jednoczesnego puszenia. Podczas gdy jednym z głównych winowajców takiego stanu rzeczy jest wilgoć, kolejnym, nie mniej istotnym może być Twoja suszarka. Na szczęście, dostępne dziś sprzęty zaopatrzone są w najnowszą technologię: dyfuzor, który zwalcza puszące się włosy, a dodatkowo nadaje im objętość i sprężystość. Ten dziwnie wyglądający gadżet może odstraszać, ale w rzeczywistości jest świetnym sprzymierzeńcem osób o kręconych fryzurach. Przeanalizujmy więc, czym jest osławiony dyfuzor w suszarce do włosów oraz jak i dlaczego powinnaś go używać. Dzięki odpowiednim produktom i technice, uda Ci się stworzyć piękne, zdrowe i podatne na stylizację loki.

Prawdopodobnie już wcześniej natrafiłaś na dyfuzor do włosów, ale nie zdawałaś sobie nawet sprawy, jak przydatny jest przy tworzeniu fryzur z kręconych włosów bez ich puszenia. Czym więc jest dyfuzor do włosów? Jest to specjalna przystawka do suszarki, która rozprasza wydmuchiwane z niej powietrze. W związku z tym jego gorący podmuch nie uderza bezpośrednio w Twoje loki, ale raczej delikatnie krąży wokół nich, co oznacza, że są one mniej narażone na uszkodzenia struktury i pęknięcia.

 

Wskazówka: Przed suszeniem włosów warto nałożyć na nie produkt termoochronny. Zapobiega niszczeniu struktury włosa pod wpływem wysokiej temperatury.

Perfekcyjna ochrona włosów przed wpływem wysokiej temperatury podczas suszenia lub prostowania

Suszarka z dyfuzorem: Rodzaje

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów dyfuzorów do włosów. Ogólnie rzecz biorąc, mają one kształt „kopuły”, co pozwala na równomierne i delikatne rozprowadzanie ciepła i przepływu powietrza. Co ważne, im więcej otworów ma dyfuzor do włosów, tym bardziej równomiernie może rozprowadzać przepływ powietrza.

 

Wskazówka: Osoby z grubszymi włosami lub naturalną objętością powinny zwrócić uwagę na większe dyfuzory.

Przewodnik: Suszenie włosów z dyfuzorem

  1. Zacznij od umycia włosów szamponem i nałożenia odżywki.
  2. Nałóż piankę i przeczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach.
  3. Nałóż dyfuzor do włosów na suszarkę i ustaw ją na niską temperaturę i prędkość. Unikniesz w ten sposób zniszczenia struktury włosów. Jeżeli jesteś w pośpiechu i chcesz użyć wyższej temperatury, pamiętaj o nałożeniu produktu termoochronnego.
  4. Podnieś włosy i zacznij ich suszenie u podstawy, przybliżając dyfuzor do skóry głowy. Kiedy zauważysz, że korzenie włosów zaczynają wysychać, odwróć głowę na bok, ponownie skupiając się na podstawie włosa, a następnie powtórz to samo z drugiej strony głowy. Susz włosy zamiennie po obu stronach, aby równomiernie nadać im objętość.
  5. Kiedy poczujesz, że włosy na czubku głowy są mniej więcej suche, zacznij przeczesywać resztę włosów za pomocą dyfuzora od góry do końcówek.
  6. Zakończ stylizację używając lakieru do włosów, aby wszystko pozostało na swoim miejscu, jednocześnie zachowując naturalny wygląd.
Odkryj: