Modelki z włosami zaczesanymi na żel
Pielęgnacja | Układanie włosów

Niech nastanie ład i porządek

Wosk, pomada i inne stałe produkty do układania włosów święcą swój spektakularny powrót. Możesz przekonać się, jak te pomoce stylizacyjne wykorzystują modelki na wybiegach. Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje na temat tych produktów i propozycje najpiękniejszych stylizacji fryzur.

Klasyczna stylizacja według Chloe

Ulizane włosy, przedziałek na boku i związany nisko na karku koński ogon to propozycja eleganckiego stylu według Chloe.

Rzeźbiąc włosy żelem czy woskiem, przede wszystkim, zachowaj spokój. Pracuj zgodnie z mottem – mniej znaczy więcej. Zawsze można ich dodać. Jeśli nałożysz za dużo, w najlepszym razie będziesz wyglądać jak po powrocie z plaży, a twoje włosy mogą stać się nieprzyjemnie tłuste. Wtedy jedyną skuteczną opcją jest umycie włosów szamponem. Nie wszystkie produkty tego typu są sobie równe, dlatego nie masz innego wyboru, jak tylko trochę poeksperymentować, aby znaleźć ten, który jest stworzony dla Twoich włosów. Niektóre z nich doskonale nadają się do uzyskiwania efektu mokrych włosów, inne świetnie sprawdzą się przy kreowaniu fryzur ze stojącymi kolcami. Mogą nadać włosom połysk lub matowy wygląd. Pomocne jest więc czytanie informacji na opakowaniu. Etykieta na produkcie powie Ci też, jakiego stopnia utrwalenia fryzury możesz się spodziewać po konkretnym kosmetyku.

Z czym to się je

  • Produkty zawierające składniki natłuszczające, takie jak woski do włosów czy pomady sprawdzą się świetnie, jeśli chcesz nadać włosom połysk i miękki gładki wygląd.
  • Produkty zawierające alkohol, takie jak żel lub krem ​​do układania, zapewniają sztywność i objętość.
  • Żel-wosk to, jak sama nazwa wskazuje, produkt mieszany. Jest odpowiedni przy końcowym definiowaniu ułożonych już fryzur, nadaje im połysk i lekko utrwala.

Korzystając z jakiegokolwiek produktu do stylizacji, pamiętaj, aby najpierw rozetrzeć jego bardzo małą ilość między palcami. Potem nałóż odrobinę na włosy, zaczynając od dolnej części włosów blisko u nasady, a na koniec użyj produktu do stylizacji pojedynczych kosmyków włosów na czubku głowy. Jeżeli chcesz stworzyć bardzo gładką i prostą fryzurę, zaczesz włosy do tyłu głowy. Następnie nałóż trochę wosku na dłonie i przesuń po włosach kilka razy, delikatnie je wygładzając.

Odkryj: