Dojrzała kobieta z długimi blond włosami i grzywką
Stylizacja | Fryzury damskie

Fryzury dla czterdziestolatki – nie tylko krótkie!

W wieku 20 lat beztrosko eksperymentowałaś z trendami, by w kolejną dekadę wejść z bagażem stylizacyjnych doświadczeń. Zapewne masz swoją ulubioną fryzurę, której trzymasz się, pozwalając sobie jedynie od czasu do czasu na odrobinę szaleństwa. Świadoma swoich atutów, wiesz jakie fryzury dla czterdziestolatki sprawiają, że mimo upływu lat wciąż wyglądasz świeżo i atrakcyjnie. Dlaczego więc zmienić uczesania w duchu panujących trendów?

Przekroczenie magicznej granicy czterdziestu lat nie odbiera Ci prawa do wybory takiego cięcia, w którym czujesz się sobą! Musisz jednak pamiętać – ekstrawagancja spod znaku wyszukanych asymetrii i jaskrawych barw nie pasuje do wizerunku dojrzałej kobiety. Poszukując odpowiedniej fryzury dla czterdziestolatki miej na względzie typ włosów, styl bycia i swoje upodobania.

W odpowiedzi na zmiany…

Wraz z upływem lat coraz popularniejsze wśród kobiet stają się krótkie fryzury damskie oraz te, o długości do ramion. Dzieje się tak ze względów praktycznych oraz z powodu pogorszenia kondycji włosów. Metryki nie oszukasz – z upływem czasu włosy, podobnie jak skóra, tracą witalność, stając się cieńsze i delikatniejsze. Logicznym następstwem tych zmian jest decyzja o ich obcięciu, chociażby do linii brody. Piąta dekada życia to również moment, w którym pojawiają się pierwsze siwe włosy lub jest ich po prostu na tyle dużo, że bardziej rzucają się one w oczy. Wiele kobiet reaguje natychmiastowo, skrzętnie ukrywając metrykę pod warstwą nowego koloru. Coraz więcej pań jednak, częściowo wskutek niesłabnącej mody na siwy kolor włosów, decyduje się na eksponowanie swoich szarych pasm.

Najlepsze fryzury dla kobiet po czterdziestce

Pojawiające się wraz z wiekiem osłabienie i wypadanie włosów może okazać się mniej uciążliwe, jeśli zdecydujemy się na krótką wersję fryzury dla czterdziestolatki. O takie włosy również łatwiej zadbać, zwłaszcza jeśli wymagają one kompleksowej pielęgnacji i szczególnej ostrożności podczas zabiegów stylizacyjnych. Nie ma natomiast bezwzględnej konieczności ich ścinania, wbrew powszechnie panującym estetycznym normom narzucanym dojrzałym kobietą. Właściwie odżywione i zadbane dodadzą Ci elegancji i dostojeństwa. Równie dobrym wyborem będą fryzury z loków i fal oraz te, połączone z grzywką, właściwie dobraną do owalu twarzy. W poszukiwaniu inspiracji sprawdź naszą galerię – prezentujemy w niej stylowe fryzury dla kobiet po czterdziestce.

Galeria: Kobiece fryzury dla czterdziestolatki