Kobieta w białej koszuli i z upiętymi w koński ogon brązowymi włosami
Stylizacja | Fryzury damskie

Klasa biznesowa: najlepsze fryzury do pracy

Fryzury bob, kok, kucyk to klasyczne stylizacje włosów, które najlepiej sprawdzą się w środowisku zawodowym. Te trzy fryzury do pracy są najbardziej przystosowane do wymagań życia profesjonalistki i najlepiej wyrażą Twój styl, zorientowany na oszałamiającą karierę. Choć stylizacje te nie są skomplikowane, roztaczają kobiecy urok i klasę, zostawiając przy tym sporo miejsca na pomysłowe urozmaicenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie fryzury mogą pomóc lub zaszkodzić Twojej karierze. Mamy dla Ciebie wiele różnych propozycji – z pewnością jedna z nich znakomicie wpasuje się w Twój osobisty styl. Nie bój się eksperymentować i przyjmij stylizację kobiety sukcesu, którą przecież jesteś!

null

Od pewnego czasu fryzura bob i jej wydłużona wersja sięgająca ramion są uważane za optymalne fryzury dla kobiet robiących karierę. Stylizacje te mogą występować w wersji cieniowanej, krótkiej oraz długiej czy urozmaiconej grzywką. Bez względu na ich ostateczną formę, ponadczasowość tych klasycznych fryzur doskonale wpisuje się w pełne profesjonalizmu życia zawodowego.

null

Krótkie fryzury do pracy muszą być pod kontrolą i zawsze w należytym pożądku. W przeciwnym razie sprawiają wrażenie zaniedbanych, nie dając dobrego świadectwa o ich właścicielce. Wiele osób łączy niechlujny wygląd z chaotyczną etyką pracy. Unikaj sytuacji, które mogą zaszkodzić Twojemu wizerunkowi i utrzymuj zawsze odpowiednią stylizację do potrzeby chwili.

null

Włosy dłuższe niż do ramion najlepiej będzie zebrać w koński ogon lub stworzyć z nich klasyczny kok. Włosy wpadające na twarz i utrudniające kontakt wzrokowy sprawią wrażenie, że ich posiadaczka buja w obłokach i ma problemy z koncentracją na sprawach zawodowych. Z pewnością nie będą one funkcjonalne w biurowych warunkach.

null

Koki i kucyki to zdecydowani faworyci spośród fryzur do pracy.  Jeżeli utrzymasz je w szyku za pomocą lakieru do włosów, te fryzury będą prezentować się znakomicie w profesjonalnych warunkach, niezależnie od tego czy nosisz je kręcone, proste czy plecione. Co najlepsze, modyfikacja tych stylizacji trwa bardzo krótko. Często nawet najmniejsze zmiany potrafią dać zniewalające efekty.

Fryzury do biura – mniej znaczy więcej

Kobiety na kierowniczych stanowiskach i te, pracujące w miejscu o rygorystycznym dress codzie powinny unikać takich błędów, jak np. dzikie i nieokiełznane skręty na czubku głowy lub tapirowane fryzury. Zbyt wyszukane i ozdobne stylizacje sygnalizują brak profesjonalizmu i są nie na miejscu podczas spotkań biznesowych. Fryzury do pracy przygotowywane z użyciem żelu, lakieru lub wosku do włosów wydają się bardzo sztywne. Taka stylizacja sugeruje mało elastyczne podejście do spraw zawodowych.

Zbyt fantazyjne fryzury również nie są mile widziane w życiu zawodowym. W końcu chcesz uchodzić za szanowaną profesjonalistkę. Skromna, dyskretna fryzura zasugeruje Twoim kontrahentom, że jesteś kompetentna. Ostentacyjne lub przesadzone stylizacje będą zatem nieodpowiednie dla kobiet robiących karierę. Pomyśl dwa razy, zanim wybierzesz nienaturalne kolory włosów lub ekstrawaganckie dodatki. Kwiaty we włosach i kokardy są wykluczone, chyba że zamierzasz pracować przy pokazie mody.

Video: Jak z pomocą suszarki do włosów wystylizować fryzurę do pracy?

W tym filmie Armin Morbach wyjaśnia, jak korzystać z suszarki, aby stworzyć atrakcyjną fryzurę do biura. Naucz się korzystać z okrągłej szczotki, aby uzyskać wrażenie większej objętości włosów i efekt odbicia u nasady.

Stylowe fryzury do pracy