Carey Mulligan z krótkim bobem z blond włosów
Stylizacja | Fryzury damskie

Fryzury przejściowe: krótkie, długie oraz zapuszczanie włosów

Prędzej czy później nadejdzie dzień, gdy noszenie wciąż tej samej krótkiej fryzury stanie się nudne. Nie będziesz mogła oprzeć się rządzy posiadania długich włosów albo po prostu uznasz, że ciągłe dopasowywanie garderoby jest nieco uciążliwe. Jeżeli nie chcesz wyglądać zbyt chłopięco w krótkich włosach, musisz starannie dobierać strój i makijaż, a to wymaga dodatkowego wysiłku. Możesz więc zatęsknić za bardziej kobiecymi fryzurami. I choć fryzury przejściowe często kojarzą nam się z katorgą i brakiem stylu, wcale nie musi tak być. Oto kilka przydatnych wskzówek, jak przetrwać czas zapuszczania włosów bez szwanku.

Jak przejść przez poszczególne etapy zapuszczania włosów? Włosy rosną około 1,5 cm na miesiąc. Jeśli chcesz mieć włosy do ramion, musisz wykazać się cierpliwością przez ok. 20 miesięcy. Potrzebujesz również fryzjera, który zaproponuje sprytne cięcie i pomoże utrzymać motywację. Konieczna jest też zmiana w nastawieniu do pielęgnacji włosów.

Właściwe cięcie fryzury przejściowej przy zapuszczaniu włosów

Carey Mulligan i jej pomysł na zapuszczanie włosów

Nie za krótka, nie za długa, ale słodka – to najlepszy opis przejściowej fryzury noszonej przez Carey Mulligan.

Gdy zaczynasz zapuszczanie włosów od krótkich tj. chłopięcej fryzury z nieco dłuższymi włosami na wierzchu i krótko ściętymi z tyłu, musisz upewnić się, że długość Twoich odrastających włosów z tyłu będzie zawsze dostosowana do długości z przodu. W przeciwnym razie możesz skończyć z plerezą na głowie, a to chyba najmniej wdzięczna fryzura przejściowa. Fryzury pixie są dobrym punktem wyjścia, kiedy masz zamiar powrócić do długich włosów. Dzięki wycieniowanym włosom, przejściowe etapy stają się łatwiejsze do zaakceptowania na co dzień i dobrze wyglądają w dowolnej długości. Jeśli masz krótką fryzurę typu bob i chcesz zapuścić włosy, upewnij się, że wycieniujesz od czasu do czasu końce włosów. Zmniejsza to ich objętość na wysokości ucha. Końce cienkich włosów powinny jednak być wycieniowane jedynie nieznacznie i ostrożnie.

Odpowiednia pielęgnacja zapuszczanych włosów: fryzury przejściowe

Bardzo krótkie włosy wymagają niewiele pielęgnacji. Im dłuższe, tym więcej uwagi trzeba im poświęcić. Gdy będą już sięgać ucha, szczególnie końce długich włosów, dobrze zareagują na odżywkę po każdym myciu. Jak tylko zauważysz rozdwojone końcówki, obetnij je, poświęcając ok. 1 cm. Przy każdym trzecim myciu, stosuj odżywkę przeciw rozdwajaniu się końcówek.

 

WSKAZÓWKA: Wiele gwiazd korzysta z przedłużania włosów, dzięki czemu ich fryzury od razu nabierają objętości i długości. Dostępne w sprzedaży pasma włosów z załączonym klipsem, można łatwo mocować we włosach.

Galeria fryzur przejściowych