Alicii Keys z quiffem
Stylizacja | Fryzury damskie

Fryzura quiff: unieś włosy

Uniwersalne ubrania, za duże swetry, męskie jeansy – takie elementy garderoby znajdują się w szafie każdej współczesnej kobiety. Inspiracje męskim stylem dotyczą jednak nie tylko ubioru, ale także fryzur. W ten właśnie sposób quiff odnalazł swoje miejsce w damskich stylizacjach jako frywolny i jednocześnie szykowny pomysł na fryzurę. Quiff doda zarówno codziennej fryzurze, jak i wieczorowemu upięciu wyjątkowy styl. Dodatkowo sprawisz, że będziesz wyglądać na wyższą, a Twoja twarz stanie się optycznie mniejsza.

W latach 50. quiff stał się znakiem rozpoznawczym sławnych mężczyzn, Jamesa Deana i Elvisa Presley’a. Jednak aktualnie ten pomysł stylizacyjny znakomicie sprawdza się także u kobiet! Na tegorocznych pokazach mody prezentowało go wiele modelek.

Alicia Keys także polubiła tę fryzurę i na czerwonym dywanie prezentowała wysoki quiff.

Niezbędnik fryzjerski

W przeszłości do stylizacji quiffów stosowano słodzoną wodę i pomadę. Na szczęście także i w tym zakresie rozwiązania poszły mocno do przodu. Do wykreowania tej fryzury potrzebne będą: puder dodający objętości, ekstra mocny lakier do włosów, żel do włosów, grzebień do stylizacji oraz wsuwki.

Quiff: jak wykonać stylizację

Fryzura Quiff

Elegancka fryzura Alicii Keys z profilu

1. Na osuszone ręcznikiem włosy nanieś piankę.

2. Susz włosy trzymając głowę prosto. Wyciągaj je jednocześnie na okrągłej szczotce. Pamiętaj by nawinąć na szczotkę także włosy od nasady, co doda fryzurze objętości.

3. Gdy włosy będą już suche, nałóż na nie trochę żelu rozcierając go uprzednio na dłoniach.

4. Rozprowadź dłońmi żel na włosach, z boku głowy. Powstrzyma je to przed niepożądanym odstawaniem.

5. Upięcie Alicji Keys zaczyna się francuskim warkoczem, tuż przy szyi. Warkocz zaplataj dalej w kierunku szczytu głowy.

6. Włosy najlepiej zaplatać trzymając głowę w dół.

7. Koniec warkocza zabezpiecz gumką. Pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej ilości włosów do wykonania quiffa.

8. Pozostałą część włosów wysusz na dużej okrągłej szczotce, nadając im maksymalną objętość. Jeżeli masz mało czasu, możesz je równie dobrze zakręcić na lokówce.

9. Grzebieniem mocno natapiruj włosy, zaczynając od nasady. 

10. Teraz podwiń koniec zaplecionego warkocza i zabezpiecz spinkami.

11. Mocno utrwal fryzurę i nadaj jej połysk sprayem nabłyszczającym.

Quiff to styl

Nietypowe stylizacje włosów takie jak quiff, skupiają uwagę na twarzy, dlatego wymagają wyjątkowego makijażu. Ostry look tej fryzury złagodzisz z pewnością kobiecym make-up’em.

Połyskujący róż na policzkach złagodzi rysy twarzy.

Spraw, aby oczy i usta stanowiły centralny punkt twarzy. Podkreślając oczy w stylu Twiggy, doskonale złagodzisz szorstkość fryzury. Czerwone, seksowne usta są również jak najbardziej na miejscu.

Gdy nadasz już fryzurze upragniony kształt, użyj pudru brązującego lub różu do policzków, do podkreślenia konturów twarzy.

Uzupełnieniem tej stylizacji będą mocno podkreślone brwi, które powinny mieć zdecydowanie regularną linię.

W połączeniu z quiffem dobrze sprawdzą się także długie, przyciągające wzrok kolczyki. Szczególnie mocno wzrok przyciągają materiały, z których je wykonano np. pióra.

Pamiętaj także o dopasowaniu stroju. Utrzymaj jego minimalistyczny, a jednocześnie kobiecy styl. Teraz możesz być pewna wrażenia jakie zrobisz!