Modelka z falowanymi blond włosami
Stylizacja | Fryzury letnie

Fryzury na lato: praktyczne i swobodne

Rozjaśnione słońcem fale, odbijające światło ciepłych beztroskich letnich dni wydają się być nierozłączną częścią wakacyjnej zabawy na plaży i w plenerze. Tego lata swobodnie układające się fale są popularniejsze niż kiedykolwiek. Mamy także kilka propozycji innych fryzur na lato, które pozwolą urozmaicić Twoje stylizacje. Zabawa, kreatywność i swoboda to motywy przewodnie wakacyjnych upięć na lato. Przygotuj się na wyjście na plażę, jazdę na rowerze górskim, rejs albo po prostu grilla w ogrodzie!

Lato jest już z nami! Wysokie temperatury i zabawa w plenerze zachęcają do praktycznych, wygodnych uczesań. Niezależnie od tego, czy właśnie zanurzasz falujące pasma w morzu, czy wygładzasz fryzurę przed wieczorną imprezą z przyjaciółmi, mamy dla Ciebie kilka smakowitych propozycji fryzur na letnie miesiące. 

 

Upięcia na lato, które niosą ulgę w czasie upałów

 

Końskie ogony, koki i plecione fryzury powstrzymują włosy od przyklejania się do skóry w gorące letnie dni. Takie upięcia na lato są łatwe w stylizacji i długotrwałe, przez co ułatwiają przetrwanie w upalne dni. Zabawne akcesoria do włosów takie jak kwiaty, kolorowe spinki, bandanki i opaski nadają letnim fryzurom lekkości. 

 

Fale i inne swobodne fryzury letnie

 

W chłodne dni, wczesnym porankiem lub późną nocą, możesz poczuć letnią wolność i zamienić frywolne upięcie na jedwabiście układające się fale lub gładko zaczesane pasma. Zaczesując włosy gładko do tyłu, użyj żelu.

 

W naszej fotogalerii proponujemy fryzury na letnie, upalne dni wraz ze wskazówkami stylizacyjnymi. Na filmie ekspert Schwarzkopf Armin Morbach pokazuje proste sposoby na gładkie stylizacje.

Film: Jak stylizować gładką fryzurę na lato

Zanim wykreujesz letnią fryzurę

Wyjątkowo ważnym zagadnieniem jest odpowiednia pielęgnacja włosów latem, gdyż są one wówczas narażone na ciężkie warunki zewnętrzne, takie jak słońce czy wiatr.

 

  • Ochrona UV: Filtry UVA i UVB chronią zarówno włosy jak i wrażliwą skórę głowy. Wiele z dostępnych dzisiaj kosmetyków zawiera te składniki ochronne.
  • Pod przykryciem: Jeżeli zamierzasz spędzać wiele czasu na słońcu, pamiętaj o nakryciu głowy. Chroni nie tylko włosy i skórę, ale także zabezpiecza przed poparzeniem słonecznym. To także świetny pomysł na stylizację.
  • Grzywka nabok: Latem grzywka może być uciążliwa. Pod krótko ściętymi włosami, ułożonymi na czole łatwo o przegrzanie, pot, zanieczyszczenia i sebum. Dobrym pomysłem będzie zapuszczenie grzywki i zaczesanie jej na bok.

Fale i inne fryzury letnie