Para młoda spoglądająca na siebie
Stylizacja | Fryzury męskie

Fryzura męska na ślub: zadbaj o szczegóły

Przygotowania pana młodego do ślubu pozostają zwykle w cieniu stylizacyjnych dylematów panny młodej. Najbliżsi z żywym zainteresowaniem śledzą wybór sukni ślubnej i majestatycznego upięcia. Jednak w dniu uroczystości oboje w takim samym stopniu pozostają w centrum uwagi, dlatego też męska fryzura ślubna jest równie ważna.

Właściwie skrojony garnitur i fryzura pana młodego z pewnością nie ujdą spostrzegawczości gości. I o to chodzi! Pragniemy zrobić wrażenie na rodzinie, znajomych, a przede wszystkim naszej wybrance. Z tego powodu nasz wybór powinien być przemyślany i dostosowany do rangi wydarzenia. Elegancka fryzura męska, w której czujemy się naturalnie i atrakcyjnie wpłynie pozytywnie na naszą pewność siebie, a to przełoży się powodzenie całego wydarzenia i odbiór naszej osoby. Stąd tak ważne jest kierowanie się zarówno własnymi upodobaniami, jak i podyktowanymi przez okoliczności zasadami w doborze idealnej fryzury męskiej na ślub. Poniżej znajdziesz ogólne wskazówki i sugestie konkretnych uczesań.

O czym pamiętać przed ślubem?

Kobiety wykonują próbne fryzury ślubne na kilka tygodni przed uroczystością, aby uniknąć przykrych niespodzianek i upewnić się, że wybrane upięcie wytrzyma przez kilkanaście godzin. Panowie choć nie testują uczesań, powinni wybrać zaufanego stylistę fryzur, co do którego umiejętności nie mają zarzutów. Strzyżenie włosów pana młodego nie powinno być zaplanowane na później niż dwa tygodnie przed wielkim wydarzeniem. Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią! Przede wszystkim włosy zdążą odrosnąć, co doda naturalności fryzurze pana młodego.


Jeśli chcesz zaszaleć i odmienić swoją dotychczasową fryzurę, pamiętaj, aby nie robić tego na tydzień przed ślubem. Radykalne zmiany warto testować z dużym wyprzedzeniem, aby nowa fryzura męska na ślub nie okazała się rozczarowaniem.


Wskazówka: Warto dodać, że choć zabiegi pielęgnacyjne są popularniejsze wśród panien młodych, posiadacze bujnych grzyw powinni rozważyć odżywienie włosów i dodanie im witalności.
 

Galeria: fryzury męskie na ślub