Mężczyzna z klasyczną krótką fryzurą
Stylizacja | Fryzury męskie

Klasyczne męskie fryzury

Uroczystości i okazje specjalne często zobowiązują do zachowania formalnego stylu. Mężczyźni mają w tej sytuacji ułatwione zadanie – elegancka marynarka i ciemny garnitur są obowiązkowym wymogiem. Odpowiednio dobrana elegancka fryzura męska może nadać formalnej stylizacji wyjątkowy charakter.

Dobór stroju do wydarzenia jest często kwestią szacunku dla gospodarza czy rangi wydarzenia. W przypadku męskich uczesań sztuka ta opierała się zawsze na dostosowaniu do oficjalnych wymogów i starannej pielęgnacji. Dzisiaj perfekcjonizm nie jest już jedynym wymogiem i kryterium. Liczą się także smak, dobry gust i adekwatność zestawień. Włosy nie mogą być zbyt zmierzwione, zarost nadmiernie zaniedbany, a wszystkie guziki powinny być zapięte. W naszej galerii zdjęć pokazujemy współczesnych gentelmanów prezentujących klasyczne męskie fryzury.

 

Fotogaleria: klasyczne męskie fryzury

Meżczyzna stylowy to mężczyzna odważny

Spotkania biznesowe, uroczyste kolacje, wesela czy wernisaże to okazje, które wymagają formalnego stroju. Obowiązująca kolorystyka to czerń i granat. Smoking zakładany jest tylko, gdy na zaproszeniu pojawia się stosowna informacja.

Bycie stylowym nie wyklucza jednak wplatania w ubiór i fryzurę nowoczesnych elementów czy dodatków. Lekko zmierzwiona grzywa, stylizacja zarostu czy quiff to dobre propozycje, które można wykorzystać przy stylizacji klasycznych męskich fryzur. Potrzebna jest jedynie odwaga by przełamywać konwenanse i nadać tradycji nową barwę.