Mężczyzna z bardzo krótkimi włosami
Stylizacja | Fryzury męskie

Ultrawygodna fryzura jeżyk

Najnowsza wersja męskiego cięcia: bardzo krótko. Jedynie wierzchnia warstwa może być nieco dłuższa. Taka fryzura nadaje nowe znaczenie terminowi „fryzura łatwa w utrzymaniu”. Popatrzcie tylko jak wyglądają Robert Pattinson, Adam Levine i Michael Fassbender noszący fryzurę jeżyk.

Rekruci i więźniowie znają tę fryzurę od dawna. Tradycyjnie ich włosy ścina się krótko i równo. W przypadku nowej wersji męskiego jeża, włosy wierzchniej warstwy są nieco dłuższe (4 - 5 mm) niż włosy po bokach (2 mm). Ta fryzura wymaga regularnego trymowania co cztery – sześć tygodni.

Argumenty za

Męski jeż

Michael Fassbender (“Prometeusz”) w nieco wydłużonej wersji fryzury rekruta.

Undercut, irokez, wydłużone pasma czy shag to z pewnością modne fryzury. Jednak nie znajdziemy łatwiejszej w utrzymaniu stylizacji niż tradycyjny „jeżyk”. Z tą fryzurą możesz zapomnieć o suszarce – włosy po myciu wyschną w kilka chwil. Masz ochotę założyć czapkę z daszkiem? Żaden problem! Twoja fryzura po zdjęciu czapki będzie wyglądać równie idealnie jak przed jej założeniem. Męski jeż to doskonała stylizacja dla tych, którzy chcą wyglądać modnie i czerpać w pełni z życia.

Wskazówki stylizacyjne

Męski jeż

Channing Tatum w nowej fryzurze wygląda po prostu męsko

Krótkie włosy będą wyglądać zdrowo, gdy będziesz je myć odpowiednią ilością szamponu. Jeżeli masz problemy z łupieżem, musisz szybko opanować sytuację. Płatki są na krótkich włosach bardzo widoczne.

Krótką fryzurę jeżyk możesz nabłyszczać lub nadać jej matowy wygląd. W zależności od tego na co się zdecydujesz, użyj wosku lub pasty matującej.

Możesz zmienić styl modelując także zarost. Robert Pattinson i Adam Levine preferują prostą stylizację z trzydniowym zarostem. Jeżeli wybierasz się na eleganckie przyjęcie, pozostań tradycjonalistą i nie zapomnij o goleniu.

Tak krótkie włosy to odważny krok. Przed podjęciem decyzji o nowej fryzurze, warto zapytać profesjonalisty, czy będzie ona do Ciebie pasować.