Męski kucyk
Stylizacja | Fryzury męskie

Męski kucyk – jak go wykonać i utrzymać?

Męski kucyk, kok, fryzura samuraja lub wikinga to kilka popularnych stylizacji dla posiadaczy długich włosów. Dodaje atrakcyjności i jest niezwykle modny w ostatnich sezonach. Jeśli zastanawiasz się, jak upiąć włosy, fryzura z kucykiem będzie dobrym pomysłem. Zapewnia wygodę i pozwala zupełnie odmienić image. Podpowiadamy, dla kogo będzie odpowiednia i jak ją pielęgnować.

Męski kucyk – najmodniejsza fryzura sezonu?

Mężczyzna spacerujący w lesie w męskiej fryzurze z kucykiem

Modna fryzura dla mężczyzny z długimi włosami.

Niepozorna kitka budzi poruszenie! Fryzury z kucykiem i zarost do niedawna uznawane były za niedbałe i niechlujne, ale obecnie są jednym z obowiązujących trendów. Lansowane przez fryzjerów, stylistów i celebrytów, ale także samych mężczyzn, którzy noszą kitkę chętnie z powodu wygody, zyskują popularność!

 

Kucyk czy włosy upięte w koczek zyskały nie tylko miłośników, ale też szerokie grono miłośniczek, gdyż są one zarazem sexy, jak i męskie. Co ważne dla wielu mężczyzn, są też bardzo praktyczne i pozwalają na prowadzenie aktywnego trybu życia. Męski kucyk świetnie prezentuje się, jeśli zapuścisz lekki zarost lub efektowną brodę.

Fryzury z kucykiem – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Fryzura kucyk będzie odpowiednia dla młodych mężczyzn o długich włosach. Minimalna długość to 15 cm. Bez wystarczającej długości włosów, nie ma szans, aby je związać i utrzymać. Pełny męski kucyk to upięcie długich włosów w całości.


Fryzury męskie z kucykiem są idealne dla mężczyzn aktywnych, którzy chcą wyglądać trendy, ale też cenią wygodę. Poza tym są stosunkowo łatwe w pielęgnacji, mimo że wymaga ona więcej czasu niż fryzury krótkie.


Jak zrobić męski kucyk? Zacznij zapuszczać włosy na całej długości albo wybierz efektowny kucyk na bazie grzywki z wyciętymi bokami. Zależnie od upodobań, do wyboru masz dwa rodzaje upięć – pełny lub półkok. Aby uzyskać rewelacyjny rezultat, trzeba związać wszystkie kosmyki w kucyk.

Fryzura kucyk – zapewnij włosom właściwą pielęgnację

Idealna długość to włosy do ramion lub nawet dłuższe, a to może potrwać ponad rok, dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Aby przyspieszyć proces zapuszczania włosów, warto zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Kosmetyki Schwarzkopf dedykowane mężczyznom zadbają o cebulki włosowe, właściwe nawilżenie i dostarczenie składników odżywczych.
Osłabione i łamliwe włosy rosną wolniej, a także nie wyglądają estetycznie. Regeneracja to długi proces, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią i regularną pielęgnację.

Inne odmładzające fryzury

Mężczyzna w fryzurze z koczkiem

Długie włosy u mężczyzny to hit sezonu.

Długie włosy męskie – kucyk to konieczność? Możesz też zdecydować się m.in. na półkok albo koczek, a także nosić rozpuszczone włosy. Wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądały estetycznie – codzienne stosowanie szamponu i odżywki to podstawa. Bardziej praktyczne jest jednak związanie włosów – męski kucyk dodaje młodzieńczości!


Koczek. Znudził ci się męski kucyk? Jeśli masz długie włosy, kucyk doda ci młodzieńczego wyglądu i nonszalancji. Jeśli masz na tyle odwagi, pójdź o krok dalej i zdecyduj się na modny koczek. Wymaga on jednak cierpliwości, gdyż trzeba zapuścić włosy do długości co najmniej 20-24 cm.


Półkok. Jeśli podobają ci się fryzury z kucykiem, ale nie masz dostatecznie długich włosów, możesz nosić półkok. Musisz zapuścić włosy na wierzchołku – wystarczy długość ok. 15-17 cm.


Top knot. Standardowa fryzura samuraja, z wygolonymi bokami i tylko częściowo zapuszczonymi włosami. Kojarzycie Alexa Ludwiga jako Wikinga? Tak zaczęła się moda na to popularne uczesanie.
Jeśli interesują cię trendy w stylizacji męskich włosów, zobacz inne fryzury godne indywidualisty: fryzura dla hipstera.

Długie włosy męskie – kucyk dobry na każdą okazję

Dla właścicieli długich włosów męski kucyk to najlepsze rozwiązanie. Można je związać i swobodnie oddać się różnym aktywnościom, np. grać w piłkę czy tenisa. Pamiętaj jednak, że długie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji – nawilżanie i ogólna dbałość to podstawa, aby nie wyglądały niechlujnie. Stosuj codziennie szampon przeciwłupieżowy i odżywkę z serii 3D Men.


Fryzury z kucykiem to świetny wybór niezależnie od okazji. Czasy, w których jedynym słusznym wyborem dla mężczyzn były krótkie włosy, już dawno minęły. Modny kucyk czy koczek możesz nosić nie tylko na wakacjach, ale też do pracy. Pasują do eleganckich stylizacji z marynarką w roli głównej, koszulą czy grubym swetrem.

Odkryj:

Powiązane artykuły