Mężczyźni z kręconymi włosami
Stylizacja | Fryzury męskie

Męskie fryzury to stan umysłu

Jak nowoczesny mężczyzna stylizuje włosy? Jakie produkty są odpowiednie dla jakiej fryzury? Co zrobić w przypadku łysienia? Poniżej odpowiadamy na te i jeszcze więcej pytań na temat stylizacji włosów męskich.

Mężczyźni, którzy odwiedzają salon fryzjerski tylko raz w roku należą dziś do rzadkości. Obecnie stylizacja włosów męskich stała się częścią codziennej rutyny, tak jak dbanie o ciało. Możesz z powodzeniem się nią zająć, jeśli skorzystasz z poniższych porad. No to zaczynamy!

Stylizacja męskich fryzur: tego unikaj!

Dawniej mężczyźni ograniczali się tylko do mycia i suszenia włosów. Dziś mogą korzystać z niemal nieograniczonego zasobu produktów przeznaczonych do pielęgnacji i stylizacji włosów męskich. Nieważne, czy Twoje włosy są krótkie czy długie – właściwe jest to, co przemawia do Ciebie. Możesz zdecydować, czy chcesz nosić włosy starannie przycięte, jak Jake Gyllenhaal, czy raczej w kontrolowanym nieładzie, jakbyś wstał dopiero z łóżka tak jak Johnny Depp. Modne są także męskie grzywki i miękkie stylizacje z wydłużoną górną partią włosów. Taką fryzurę dla mężczyzn nosi Owen Wilson. Pamiętaj! Twoją fryzurę będzie widać również w pracy. Dredy, irokez, stylizacje w stylu punk, wygolone motywy to fryzury dla mężczyzn, które niekoniecznie sprawdzą się w biurowych okolicznościach.

Stylizacja włosów męskich: cenne narzędzia

Męskie fryzury

Stylizacja męskich fryzur wymaga odpowiednich produktów.

Poza suszarką do włosów i grzebieniem, w męskim warsztacie stylizacyjnym powinna znaleźć się szczotka do włosów. Zainwestuj w szczotkę z naturalnego włosia lub szczotkę do masażu z zaokrąglonymi wypustkami wykonanymi z gumy lub drewna. Przydatna może być również prostownica. Pamiętaj, aby kupić prostownicę dobrej jakości, która nagrzewając się nie uszkodzi włosów ani skóry głowy.

 

Przy okazji, dziko rosnące brwi powinny być wyregulowane za pomocą pęsety. Należy regularnie dezynfekować pęsetę alkoholem. Odrobina wosku lub żelu utrzyma włosy blisko skóry.

Co przyda się do stworzenia niepowtarzalnej męskiej fryzury?

  • Krótkie włosy najlepiej stylizować za pomocą żelu. Żel daje krótkim włosom wystarczający poziom utrwalenia. Bardzo istotne jest natomiast stosowanie jego odpowiedniej ilości.
  • Wosk lub pomada to właściwy wybór, jeśli chcesz aby Twoje włosy miękko się układały. Czasami wystarczy podkreślenie pojedynczych pasm, aby nadać męskiej fryzurze charakteru.
  • Żel nie nadaje się do dłuższych włosów, ponieważ sprawia, że pasma stają się sztywne i trudne do układania.
  • Wosk lub krem do układania pomagają stworzyć naturalnie wyglądające fryzury dla mężczyzn. Ten drugi jest szczególnie polecany włosom falowanym bądź kręconym.
  • Lakieru do włosów należy używać ostrożnie po nałożeniu żelu lub wosku do włosów. Lakier zapewnia utrwalenie, ale niewłaściwie zastosowany może również sprawić, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone i brudne.

Łysienie – jak uratować męską fryzurę?

Co robić, gdy włosy wypadają? Wielu młodych ludzi ma do czynienia z łysieniem. Odżywki do włosów wspomagające wzrost i zabiegi transplantacji włosów to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Jednakże, prosty sposób na poradzenie sobie z utratą włosów to ultra krótka męska fryzura „na żyletkę” lub ogolona głowa. Może to wyglądać całkiem sexy - przykładem jest Bruce Willis. Skonsultuj się z fryzjerem przed podjęciem decyzji i nie wahaj się poprosić najbliższych przyjaciół o opinie.

Stylizacja włosów męskich z zarostem

Мęskа fryzurа i brodа

Tak samo jak o męską fryzurę na głowie, tak samo i o brodę należy odpowiednio zadbać.

Zdania na temat stylizacji brody są podzielone. Co do zasady, możesz ją zapuścić tylko, jeśli masz wystarczająco gęsty zarost. Rzadka broda wygląda nieatrakcyjnie. Brody równie długie jak męskie fryzury to kwestia zmiennych trendów. Trzydniowa broda może być sexy, ale (już) nie odnosi się to do grubych, krzaczastych wąsów. Z drugiej strony, pełne brody i zarost pozostawiony tylko na podbródku, zyskują coraz większą popularność.


Nie należy zapominać o pielęgnacji. Brodę należy myć staranie, co najmniej co drugi dzień. Nie wszystkie włosy rosną w takim samym tempie, dlatego powinno się przycinać je na sucho, tak często jak potrzeba. Dzikie, poskręcane brody nie są w ogóle modne. Specjalne maszynki i elektryczne trymery są przydatne w pielęgnacji. Te same narzędzia nadają się też do przycinania baczków. Krzaczaste bokobrody pasują niewielu mężczyznom. Większość wygląda lepiej z odpowiednio przyciętymi bakami, które pasują do męskiej fryzury i brody.