Mężczyzna z długimi włosami
Stylizacja | Fryzury męskie z długich włosów

Długie włosy męskie – ekstrawagacja budząca podziw

Mężczyźni również lubią zmieniać fryzury, a wybór męskich stylizacji jest naprawdę duży. Po przetestowaniu wszystkich możliwych stylizacji, od konserwatywnych po wyjątkowo krótkie, można stwierdzić, że długie włosy u mężczyzny niosą w sobie obietnicę prawdziwej zmiany. Jaki efekt możesz osiągnąć zapuszczając włosy? Przedstawiamy sylwetki długowłosych gwiazd, a Tobie pozostawiamy decyzję, czy ten styl jest dla Ciebie.

Długie włosy u mężczyzny powodują, że wyróżnia się on z tłumu. Decyzja dotycząca zapuszczania włosów przez mężczyznę może mieć różne powody. Pierwszy z nich, bardzo pragmatyczny, to po prostu eliminacja konieczności wizyt u fryzjera. O krótkie męskie włosy trzeba dbać: podcinać, golić. Ale, co ważne, długie włosy to także sposób na pokreślenie indywidualnego stylu, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Atrybuty mężczyzny noszącego długą fryzurę męską

null

Mężczyzna w długich włosach może bawić się swoim wizerunkiem

Do osiągnięcia wymarzonej, długiej grzywy potrzebne są gęste włosy, cierpliwość i pewne cechy osobowe. Szczególnie trudna do przetrwania jest bowiem faza przejściowa, w której włosy nie są jeszcze na tyle długie, by móc zawinąć je za uszami ani związać. W tym czasie źle czujemy się ze swoją fryzurą, która często także i niekorzystnie wygląda. Pomoc niosą jedynie żelazna siła woli i czapka z daszkiem.

Zapuszczanie włosów męskich wymaga odwagi. Długowłosi mężczyźni wzbudzają podziw zarówno u samych mężczyzn, jak i kobiet. Stąd długa grzywa wymaga od jej właściciela sporej dawki pewności siebie i z całą pewnością nie jest to zatem fryzura dla każdego.

Długie fryzury męskie i kontekst kulturowy

Długa męska fryzura wyróżnia się z tłumu, dlatego zbiera liczne recenzje oraz komentarze - jej właścicielowi może zostać przypisana łatka rebelianta (burzyciela ładu społecznego), artysty (stojącego w opozycji do tego, co zwyczajne), intelektualisty (niezorganizowanego i niedbającego o wygląd), playboya (który musi być z centrum uwagi) lub grzecznego chłopca (o nienagannych manierach). Niezależnie od skojarzeń, długie włosy u mężczyzny czynią go tajemniczym i wzbudzają powszechne zainteresowanie. Czy kobiety lubią długie fryzury męskie? Odpowiedź brzmi: to zależy. Trudno opisać odczucia zmysłowe, które towarzyszą dotykowi jedwabistych długich męskich włosów i w związku z tym nie każda kobieta akceptuje taką fryzurę. Co więcej, w naszej kulturze nadal za co najmniej dziwną uchodzi sytuacja, gdy to mężczyzna ma dłuższe włosy od kobiety.

Fryzury dla mężczyzn z długimi włosami

null

Chaos kontrolowany w przypadku długich włosów męskich jest jak najbardziej pożądany!

By długie fryzury męskie wyglądały dobrze, długie włosy u mężczyzny nigdy nie powinny wyglądać na w pełni wysuszone. Dlatego warto poczekać aż same wyschną. To także pozwala im utrzymać zdrową kondycję. Możesz przeczesać włosy palcami, a pojedyncze pasma po prostu zaakcentować woskiem.

 

Stylizacja długich włosów męskich przy użyciu grzebienia i żelu do włosów powinna być zachowana wyłącznie na specjalne okazje. Dzięki nim przedzielisz precyzyjnie włosy, zaczesz włosy ściśle, tak by przylegały do głowy i zawiniesz za uszy. Nie martw się, jeżeli to nie całkiem Twój styl. Do garnituru pasuje także lekko zmierzwiony, pozornie niedbały look.

 

Mężczyźni o delikatnych, kobiecych rysach twarzy mogą pomyśleć o zapuszczeniu brody. Każda broda - zarówno trzydniowy zarost, jak i ta długa – doda Ci męskości. Jeżeli wiążesz włosy w koński ogon, broda jest niemal koniecznością.

 

Długie włosy męskie mogą okazać się uciążliwe przy uprawianiu sportu. Dlatego warto je związać i założyć dodatkowo opaskę frotte. Niezależnie od stylizacji, Twoje włosy potrzebują dobrej pielęgnacji. Zmierzwiony look to nie to samo co zaniedbany wygląd. Myj włosy co najmniej dwa razy w tygodniu, używając letniej wody. Raz w tygodniu zastosuj odżywkę. Możesz także pokusić się o spray nabłyszczający. 

 

Zapraszamy do przyjrzenia się gwiazdom, które noszą długie włosy.

Fotogaleria: Długie fryzury męskie