Fryzura ślubna z kwiatami
Stylizacja | Fryzury ślubne

Fryzury ślubne z wiankiem i świeżymi kwiatami

Rosnące zainteresowanie florystycznymi akcentami we włosach to niechybnie ukłon w stronę stylistyki romantycznej i popularnego w ostatnim czasie boho. Coraz częściej żywe kwiaty triumfują nad ozdobnymi grzebieniami i tiarami. Nic dziwnego! Ożywiają ślubne upięcia, nadając im niebanalnego charakteru i etnicznego sznytu. Przekonaj się, że fryzury ślubne z kwiatami to doskonały pomysł w duchu najnowszych trendów.

Fryzury ślubne z żywymi kwiatami cieszą się szczególną popularnością w okresie letnim. Wówczas też wybór kwiatów jest największy, a profesjonalne florystki mogą puścić wodze fantazji w zmaganiach o satysfakcję klientek. Wianki, kwiaty, ozdoby Wyboru kwiatów do ślubnej stylizacji nie powinno się pozostawiać przypadkowi, o czym przekonujemy w dalszej części artykułu.

Fryzury ślubne z kwiatami: najważniejsze zasady

Decydując się na wzbogacenie fryzury ślubnej kwiatami lub elementami zielonymi warto zasięgnąć opinii stylisty fryzur. W końcu to w jego pracę zamierzamy ingerować, dodając florystyczne akcenty! Dla uzyskania najlepszych efektów nasza koncepcja musi być spójna z przewodnim motywem ceremonii, typem włosów i planowanym uczesaniem oraz innymi akcesoriami ślubnymi jak welon. Poniżej kilka kluczowych wskazówek pomocnych przy podejmowaniu decyzji o fryzury ślubnej z wiankiem bądź kwiatami.

 

  • Wianek nie wyklucza welonu, o ile ten nie jest nazbyt dekoracyjny. Gładki welon będzie wspaniale komponował się z kwiecistą tiarą.
    Aby uniknąć efektu przytłoczenia należy dopierać kwiaty w kontraście z kolorem włosów. Blondynkom poleca się kompozycje oparte na czerwieni, fuksji lub bordo, natomiast brunetkom odcienie jasne, kremowe i pastelowe.
  • Kwiaty we włosach powinny kolorystycznie nawiązywać do ślubnego bukietu, nie muszą być to te same kwiaty, ale ich barwa nie powinna diametralnie różnić. Taki zabieg mógłby zachwiać harmonię.
  • Fryzury ślubnej z wiankiem, choć doskonale oddają uroczysty charakter wydarzenia, nie idą w parze z każdą kreacją ślubną. Bogato zdobiona suknia o fasonie princessa spowoduje, że ostateczny efekt będzie przytłaczał. Fryzury ślubne z kwiatami pasują do modeli w stylu boho, romantycznych i minimalistycznych.
  • Eteryczne akcenty kwiatowe sprawdzą się w przypadku delikatnych fal, plecionych fryzur i nisko upiętych koków.  

Galeria: Fryzury ślubne z kwiatami

Odkryj: