Kobieta uczesana w krótką ślubną fryzurę z ciemnych włosów
Stylizacja | Fryzury ślubne

Przygotuj włosy na Twój wielki dzień

Planowanie i  przygotowania do ślubu to z pewnością nie jest bułka z masłem. W przypadku tego wydarzenia nie ma nieistotnych szczegółów. Wybieganie w przyszłość i układanie harmonogramu to nieodzowna część tej ceremonii. W natłoku przygotowań nie można zapomnieć o fryzurze. Dlatego na cztery tygodnie przed wielkim dniem, warto zacząć przygotowywać włosy, zapewniając im należytą pielęgnację. W naszej fotogalerii pokazujemy kilka interesujących propozycji fryzur ze wskazówkami ich układania.

Niewiele wydarzeń w życiu może się równać z atmosferą podniosłości i powagi, jaka towarzyszy uroczystości zaślubin. Każda panna młoda marzy o tym, by wyglądać tego dnia po prostu pięknie. Suknia, którą założy, ma nie tylko podkreślać jej urodę, ale także wyrażać jej styl. To samo można powiedzieć o uczesaniu. Na szczęście panny młode mają niezliczone możliwości spełnienia swoich marzeń. Włosy mogą być rozpuszczone, elegancko spięte albo splecione. Każdy styl jest dozwolony, pod warunkiem, że powstał w efekcie zaplanowanych działań.

Plan działania

Istnieje bezpośredni związek między tym, jak się czujemy i tym, jak wyglądamy. Dobrze dobrana fryzura daje dużo pewności siebie. To stwierdzenie może okazać się szczególnie istotne w przypadku panny młodej. Dlatego warto uważnie zastanowić się nad wyborem uczesania.

null

Upięcie, warkocz, a może fale? Dobrze się zastanów, nim wybierzesz idealną fryzurę na najważniejszy dzień w życiu.

- Cztery tygodnie przed

Chcesz zrobić trwałą ondulację lub wybierzesz stylowe krótkie cięcie? A może skorzystasz z możliwości przedłużenia włosów lub po prostu podetniesz końcówki? Możesz skorzystać z porad przyjaciół i zapytać, jak styl sukni i fryzury będzie dla Ciebie najlepszy. Wśród fryzur ślubnych królują upięcia. Równie popularne są eleganckie, obszerne koki, romantyczne sploty i tapirowane upięcia retro. Przy odrobione odwagi możesz wypróbować bardziej ekstrawaganckich uczesań. Wspaniałej inspiracji mogą dostarczyć fryzury z lat 40. i 60.

 

- Trzy tygodnie przed

Mniej więcej na trzy tygodnie przed ślubem i po podjęciu decyzji, jaką chcesz mieć fryzurę, umów się z fryzjerem. Skonsultuj z nim Twoje oczekiwania i przedyskutujcie wspólnie Twój wybór. Nadal masz czas na zmiany i modyfikacje swojego wyboru.

 

- Dwa tygodnie przed

Nic tak bardzo nie zniszczy Twojej fryzury, jak wyblakły kolor włosów i widoczny odrost. Jeżeli chcesz odświeżyć kolor, to jest najlepszy czas. Musisz tylko zdecydować, czy chcesz użyć szamponu koloryzującego czy trwale zmienić kolor. Podejmując decyzję, kieruj się wyłącznie własnym odczuciem komfortu. Ostatnie tygodnie przed ślubem to nie najlepszy moment na eksperymenty. Postaw na swój ulubiony kolor. Z odświeżonym odcieniem możesz śmiało podejmować kolejne decyzje dotyczące makijażu i stylizacji. Zabawę czas zacząć!

 

- Tydzień przed

Dla spokoju ducha i komfortu psychicznego, warto na tydzień przed uroczystością umówić się na uczesanie próbne. Jeżeli chcesz, możesz też ćwiczyć układanie stylizacji. To pozwoli Ci samodzielnie wykonywać drobne poprawki w dniu ślubu.

 

- Dzień przed

Włosy najlepiej umyć na dzień przed. Dzięki temu w dniu ślubu będą nie tylko pięknie wyglądać, ale także łatwiej się układać. Wysusz włosy, zwieszając głowę w dół. Dobrze jest nałożyć na nie piankę, co doda włosom objętości i sprężystości oraz zwiększy trwałość uczesania.

 

Sprawdź, czy w naszej fotogalerii znajdziesz fryzurę ślubną dla siebie.

Fotogaleria: piękne fryzury na Twój dzień