Sanya Richards-Ross z fruzurą bob i warkoczem
Stylizacja | Fryzury sportowe

Aktywnie i stylowo – świetne fryzury sportowe

Znajdź trochę czasu pomiędzy kolejnymi zadaniami i wypróbuj jedną z zaproponowanych przez nas fryzur sportowych. Przedstawiamy nasze wskazówki, jak wykonać te stylizacje. Armin Morbach zaprezentuje kilka spośród licznych wariantów stylizacji końskiego ogona.

Osobom uprawiającym sport potrzebne są fryzury wygodne, łatwe w układaniu i stylowe. Oczywiście profesjonalni sportowcy posiadają swoich ekspertów, którzy dobierają stylizacje włosów pasujące do dyscypliny, jaką uprawiają. Przykładem może być trzykrotna zdobywczyni medalu olimpijskiego, Sanya Richards-Ross (na zdjęciu powyżej), która posiada nie tylko talent lekkoatletyczny, ale również wyczucie stylu. Zawodniczka startowała w 2012 roku w amerykańskich barwach w sztafecie na 400 metrów. Ten dystans jest jej konikiem. By utrzymać w ryzach swoją fryzurę ze średnich włosów, zaplotła pasmo w warkocz, który zaczyna się po jednej, a kończy po drugiej stronie głowy.

 

Stylizacja: Przedziel włosy z boku i zacznij zaplatać pasmo szerokości ok. 3 cm, kierując się od przedziałka ku drugiej stronie głowy. Koniec warkocza upnij nad uchem, używając gumki, wsuwek i spinki.

 

Do biegu, gotowi i start! Na trening!

Sportowa fryzura nr 1

Najbardziej klasyczna sportowa fryzura - kucyk

Najbardziej klasyczna sportowa fryzura - kucyk

Ciężko jest wyobrazić sobie kanon frzyur sportowych bez niezawodnego końskiego ogona. Sportowcy kochają go szczególnie za jego styl i elegancję.

 1. Dokładnie rozczesz włosy, rozplątując wszystkie supły.
 2. Na włosy nałóż niewielką ilość pianki lub żelu, dodając im sprężystości i ułatwiając stylizację. W ten sposób fryzura zachowa pożądany kształt przez cały trening.
 3. Zbierz włosy z tyłu głowy, związując je gumką. W zależności od Twoich preferencji wybierz miejsce, gdzie i jak wysoko upniesz ogon.

Sportowa fryzura nr 2

null

Wysoko upięte włosy to także idealna fryzura sportowa

Sportsmenki kochają koki. Pływaczka Stefanie Rice upięła włosy wysoko, nadając im mokry wygląd i trwałość nawet podczas treningu.

 1. Rozetrzyj w dłoniach żel w ilości odpowiadającej wielkości orzecha.
 2. Palcami wygładź włosy. W razie konieczności możesz nałożyć dodatkową ilość żelu.

Sportowa fryzura nr 3

null

Szykowna pleciona fryzura sportowa

Pleciona fryzura sportowa utrzyma wszystkie włosy w ryzach, a przy tym doda Ci stylu! To klasyczne uczesanie jest bardzo proste do wykonania.

 1. Wykonaj 1 i 2 krok stylizacji zgodnie z opisem powyżej.
 2. Zbierz włosy wysoko w koński ogon, a na końce nałóż olejek do włosów.
 3. Teraz możesz zapleść koński ogon wedle własnych upodobań. Warkocz zwiąż mocno na końcu.

Narzędzia fryzjerskie do stylizacji fryzur sportowych

null

Do stworzenia wytrzymałej fryzury sportowej potrzebne są akcesoria, takie jak gumka czy wsuwki do włosów

Wymykające się spod kontroli pasma mogą być wyjątkowo irytujące w trakcie uprawiania sportu. Odpowiednie narzędzia fryzjerskie pomogą utrzymać włosy w ryzach - Twoja fryzura sportowa przetrwa nawet najcięższy trening! Wśród przydatnych narzędzi warto wymienić opaski, gumki, wsuwki, lakier do włosów, piankę do włosów oraz wosk.

Fryzury sportowe – porady i wskazówki

 • Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoją fryzurą, załóż opaskę, która nie tylko utrzyma włosy na miejscu, ale może także stać się kolorowym i atrakcyjnym dodatkiem do całości stylizacji.
 • Włosy nad czołem ułóż w quiff. Tak ułożone z pewnością nie będą Cię dekoncentrować. Grzywkę możesz zaczesać do tyłu upiąć albo ułożyć na bok.
 • Wybierając gumkę, upewnij się, że nie ma metalowej końcówki. Metal może uszkodzić włosy, powodować ich łamanie.

Mamy nadzieję, że nasza fotogaleria zainspiruje Cię do wypróbowania jednej z proponowanych przez nas pięknych fryzur sportowych. Na filmie stylista fryzur i mistrz makijażu, Armin Morbach, dzieli się swoimi fryzjerskimi trikami. Tym razem opowiada, jak stylizować najpopularniejszą fryzurę sportową – koński ogon.

Galeria: Fryzury sportowe