Sanya Richards-Ross z fruzurą bob i warkoczem
Stylizacja | Fryzury sportowe

Aktywnie i stylowo – świetne fryzury sportowe

Znajdź trochę czasu pomiędzy kolejnymi zadaniami i wypróbuj jedną z zaproponowanych przez nas fryzur sportowych. Przedstawiamy nasze wskazówki, jak wykonać te stylizacje. Armin Morbach zaprezentuje kilka spośród licznych wariantów stylizacji końskiego ogona.

Osobom uprawiającym sport potrzebne są fryzury wygodne, łatwe w układaniu i stylowe. Oczywiście profesjonalni sportowcy posiadają swoich ekspertów, którzy dobierają stylizacje włosów pasujące do dyscypliny, jaką uprawiają. Przykładem może być trzykrotna zdobywczyni medalu olimpijskiego, Sanya Richards-Ross (na zdjęciu powyżej), która posiada nie tylko talent lekkoatletyczny, ale również wyczucie stylu. Zawodniczka startowała w 2012 roku w amerykańskich barwach w sztafecie na 400 metrów. Ten dystans jest jej konikiem. By utrzymać w ryzach swoją fryzurę ze średnich włosów, zaplotła pasmo w warkocz, który zaczyna się po jednej, a kończy po drugiej stronie głowy.

 

Stylizacja: Przedziel włosy z boku i zacznij zaplatać pasmo szerokości ok. 3 cm, kierując się od przedziałka ku drugiej stronie głowy. Koniec warkocza upnij nad uchem, używając gumki, wsuwek i spinki.

 

Do biegu, gotowi i start! Na trening!

Sportowa fryzura nr 1

Najbardziej klasyczna sportowa fryzura - kucyk
© Getty Images

Najbardziej klasyczna sportowa fryzura - kucyk

Ciężko jest wyobrazić sobie kanon frzyur sportowych bez niezawodnego końskiego ogona. Sportowcy kochają go szczególnie za jego styl i elegancję.

 1. Dokładnie rozczesz włosy, rozplątując wszystkie supły.
 2. Na włosy nałóż niewielką ilość pianki lub żelu, dodając im sprężystości i ułatwiając stylizację. W ten sposób fryzura zachowa pożądany kształt przez cały trening.
 3. Zbierz włosy z tyłu głowy, związując je gumką. W zależności od Twoich preferencji wybierz miejsce, gdzie i jak wysoko upniesz ogon.

Sportowa fryzura nr 2

Unbenannt-2
© Getty Images

Wysoko upięte włosy to także idealna fryzura sportowa

Sportsmenki kochają koki. Pływaczka Stefanie Rice upięła włosy wysoko, nadając im mokry wygląd i trwałość nawet podczas treningu.

 1. Rozetrzyj w dłoniach żel w ilości odpowiadającej wielkości orzecha.
 2. Palcami wygładź włosy. W razie konieczności możesz nałożyć dodatkową ilość żelu.

Sportowa fryzura nr 3

Unbenannt-1
© Getty Images

Szykowna pleciona fryzura sportowa

Pleciona fryzura sportowa utrzyma wszystkie włosy w ryzach, a przy tym doda Ci stylu! To klasyczne uczesanie jest bardzo proste do wykonania.

 1. Wykonaj 1 i 2 krok stylizacji zgodnie z opisem powyżej.
 2. Zbierz włosy wysoko w koński ogon, a na końce nałóż olejek do włosów.
 3. Teraz możesz zapleść koński ogon wedle własnych upodobań. Warkocz zwiąż mocno na końcu.

Narzędzia fryzjerskie do stylizacji fryzur sportowych

940x730_woman_sporty_hairstyle

Do stworzenia wytrzymałej fryzury sportowej potrzebne są akcesoria, takie jak gumka czy wsuwki do włosów

Wymykające się spod kontroli pasma mogą być wyjątkowo irytujące w trakcie uprawiania sportu. Odpowiednie narzędzia fryzjerskie pomogą utrzymać włosy w ryzach - Twoja fryzura sportowa przetrwa nawet najcięższy trening! Wśród przydatnych narzędzi warto wymienić opaski, gumki, wsuwki, lakier do włosów, piankę do włosów oraz wosk.

Fryzury sportowe – porady i wskazówki

 • Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad swoją fryzurą, załóż opaskę, która nie tylko utrzyma włosy na miejscu, ale może także stać się kolorowym i atrakcyjnym dodatkiem do całości stylizacji.
 • Włosy nad czołem ułóż w quiff. Tak ułożone z pewnością nie będą Cię dekoncentrować. Grzywkę możesz zaczesać do tyłu upiąć albo ułożyć na bok.
 • Wybierając gumkę, upewnij się, że nie ma metalowej końcówki. Metal może uszkodzić włosy, powodować ich łamanie.

Mamy nadzieję, że nasza fotogaleria zainspiruje Cię do wypróbowania jednej z proponowanych przez nas pięknych fryzur sportowych. Na filmie stylista fryzur i mistrz makijażu, Armin Morbach, dzieli się swoimi fryzjerskimi trikami. Tym razem opowiada, jak stylizować najpopularniejszą fryzurę sportową – koński ogon.

Galeria: Fryzury sportowe