Modelka z fryzurą w stylu lat 20-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 20.

"Wielki Gatsby" i fryzury z lat 20.

Moda i styl z lat 20. systematycznie powraca do łask. Wielka zmiana konwenansów, tradycji, mody, które przyniosły te niezwykłe lata, nieustannie przyciąga uwagę i inspiruje. Polecamy stylizacje nawiązujące do tamtej epoki.

Niektóre z modowych przełomów są tak ciekawe, że znajdują swe odbicie w kolejnych odsłonach. Tak właśnie jest z modą początku poprzedniego stulecia. Współczesne wersje fryzur lat 20. mają w sobie nutę nowoczesnej elegancji, ale klasyczne wyciskane fale nosi się teraz w bardziej elastycznej wersji. Nowoczesne techniki cięcia nadają także fryzurom większej wielowymiarowości, a modne upięcia czesane są w bardziej codzienny, niewymuszony sposób. Tego typu uczesaniana wykreować zarówno z długich włosów, jak i z fryzury bob. Zainspiruj się naszą galerią i stwórz stylizację, której nie powstydziłabyś się zaprezentować na hucznej imprezie Jay'a Gatsby'ego.

Fotogaleria: Fryzury - lata 20. w stylu Gatsby'ego

Glamour, błyszcząco i ekscentrycznie – styl z Wielkiego Gatsby

Aktorka Louise Brooks spopularyzowała na początku XX wieku krótki bob. Wiele kobiet naśladowało wtedy jej styl. Nawet dzisiaj, lata 20. wciąż są inspiracją dla naszych wyborów stylizacyjnych. Przecież słynna „mała czarna” Coco Chanel znajduje się w niemal każdej szafie. Wówczas była jedynie ramą, tłem dla wspaniałych łańcuchów, połyskujących dodatków i wspaniałej biżuterii. Wybierając właśnie jeden z tych dodatków, przywołasz wspomnienia czasów Wielkiego Gatsby. Może w pracy albo na najbliższej, tematycznej imprezie przyda się nieco kreatywnego tchnienia rodem z minionego stulecia?

Od Wielkiego Gatsby po chłopczycę

W swoich szafach chłopczyce musiały mieć choć niektóre rzeczy z poniższej listy: cekiny, mokasyny, grzywki, jedwabne pończochy, sukienki z obniżonym stanem. Ten dekadencki styl pozwalał na noszenie dużej ilości biżuterii i ekstrawaganckich dodatków. Chcesz tak wyglądać? Makijaż powinien być elegancki: usta w kolorze wiśniowej pomadki, szerokie kreski nad oczami i połyskujący cień do powiek.

Wskazówka: A może chcesz ten retro styl przenieść na stylizację do pracy? Szukaj inspiracji wśród haseł „chłopczyca” i  „lata 20.”. Fryzury w tym stylu z pewnością cię nie rozczarują!