Modelka z retro obwarzankiem
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 40.

Retro “obwarzanek”

Gdzie chciałabyś ułożyć obwarzanek? Zarówno te tworzone wzdłuż linii szyi, na szczycie głowy jak i po bokach, cieszą się popularnością. Obwarzanki nadają każdej stylizacji wyjątkowy charakter. Zastanawiasz się, jak układać tak wyjątkowe upięcia? Nie ma powodów do obaw! Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak krok po kroku powstają te imponujące fryzury.

Obwarzanek zajmuje wyjątkowe miejsce wśród fryzur vintage. Moda z lat 40. powraca, coraz częściej zdobiąc głowy gwiazd, celebrytów i modeli na pokazach mody.

Przyjrzyj się uważnie fryzurze zaproponowanej przez Carolinę Herrerę (zdjęcie powyżej). Dzięki naszym instrukcjom krok po kroku, pokażemy dokładnie, jak powstają te wyjątkowe fryzury.

 

Jak układać “obwarzanki”

1. Na włosy nałóż piankę. W ilości odpowiadającej wielkości piłki tenisowej. Włosy powinny być lekko wilgotne w dotyku. Ułatwi to znacznie stylizację.

2. Zacznij od przedzielenia włosów po środku głowy lub z boku. Następnie przedziel włosy wzdłuż głowy w kierunku od ucha do ucha. Włosy z tyłu głowy zbierz w koński ogon, co tymczasowo ułatwi Ci dalszą stylizację.

3. Na wierzchnią warstwę włosów z przodu głowy nałóż lakier i lekko natapiruj pasma, nadając im pożądaną objętość.

4. Weź kosmyk włosów i delikatnie unieś ku górze. Następnie owiń pasmo wokół palca wskazującego. Możesz też użyć piankowych papilotów, co pozwoli Ci ułożyć szerszy obwarzanek. Nawiń pasmo mniej więcej do połowy długości a następnie wyjmij palec lub papilot.

5. Upnij pasmo wsuwką i kontynuuj to samo na kolejnych pasmach włosów. Korzystaj obficie z lakieru do włosów, co pozwoli utrzymać kształt obwarzanka.

6. Na koniec rozpuść koński ogon, pozwól włosom odpocząć i upnij lub ułóż pasma w obwarzanek.

Oczywiście uzupełnieniem stylu retro będzie odpowiedni makijaż. Czerwone usta i precyzyjnie podkreślona linia oka będą doskonałym wyborem.

Mamy nadzieję, że spodobają się Ci propozycje „obwarzanków”, które przedstawiamy w naszej fotogalerii. 

Fotogaleria: Retro “obwarzanek”