Elvis Presley z fryzura w stylu lat 50-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 50.

Elvis Presley – legendarna fryzura

8 stycznia 2015 legenda rock and rolla, Elvis Presley, obchodziłaby swoje 80. urodziny. Do dziś jego muzyka i styl mają swoich wiernych fanów na całym świecie. Radzimy, jak wykonać legendarną fryzurę w stylu Króla.

Jego najpopularniejszym utworem było prawdopodobnie „Love Me Tender” - piosenka, którą po raz pierwszy zagrano już w 1956 roku. Nawet jeżeli nie pamiętacie innego hitu - „Hound Dog”, to z pewnością słyszeliście, choć raz, „Heartbreak Hotel”, „Jailhouse Rock” czy „It’s Now or Never”. Niewielu gwiazdom udało się zdobyć tak dużą popularność, jaką cieszył się Elvis. Podobnie jak jego muzyka, fanów intrygował także jego wyjątkowy styl.

W latach 50. styl quiff (duży lok nad czołem) był wyjątkowy, bo wzbudzał kontrowersje w dość konserwatywnych czasach. Szalały za nim kobiety i chyba dlatego fryzura na dobre zagościła na głowach gwiazd. Nosili je m. in. James Dean i Johnny Cash, którzy dodatkowo dokładnie zaczesywali włosy po bokach.

Stylizacja

Klasyczny quiff wymaga, by włosy przy szyi i wokół uszu były nieco krótsze. Wierzchnia warstwa powinna być ok. 5 cm dłuższa. Urok tej fryzury kryje się w dość łagodnych przejściach. Ostre cięcia byłyby tu chybione i zaburzały gładki wygląd fryzury.

Instrukcje krok po kroku

null

Elvis Presley w swojej sławnej fryzurze.

1. Umyj włosy szamponem, rozczesz je szczotką lub grzebieniem. Układając pasma do tyłu, jednocześnie susz je suszarką.

2. Natapiruj włosy nad czołem, nadając włosom dodatkową objętość u nasady. Potem delikatnie rozczesz natapirowane pasma.

3. Na dłoniach rozprowadź sporą ilość żelu i nałóż palcami na włosy, układając je jednocześnie do tyłu.

4. Ponownie nałóż żel na dłonie i wygładź włosy po bokach.

5. Uformuj quiff i susz dopóki włosy nie będą całkowicie suche.

6. Na koniec, całość utrwal lakierem.