Kobieta w sukience i fryzurze w stylu boho
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 80.

Fryzura boho - Styl, który pokochali blogerzy

Styl współczesnej bohemy, w skrócie boho, to mieszanka elementów etnicznych, cygańskich i rockowych. Takie stylizacje zachwycają przede wszystkim w beztroskich, letnich miesiącach, ale mogą wnosić świeżość i ciekawe połączenia kolorystyczne przez cały rok. Fryzury boho są równie kreatywne i beztroskie, jak i stroje. Nicole Richie i Ashley Olsen są świetnymi przykładami nonszalanckiego stylu. Podążaj z nami i odkryj, w jaki sposób trendsetterzy tworzą własny styl boho. Jak członkowie dzisiejszej bohemy układają swoje włosy. Podpowiemy także, jakim sposobem perfekcyjnie dopasować fryzurę do Twojego kolorowego stroju.

Cyganeria artystyczna (bohema) ma bardzo wiele wspólnego ze współczesnym stylem boho. W starym, bohemicznym życiu, przekonania i sztuka łączyły się w środowiskach artystycznych. Bycie ich częścią nie było ani wyborem, ani trendem; było jednak sposobem na wyrażanie kreatywności i miłości do życia w ogóle. Dziś styl ten wraca do łask i zachwyca swoją barwną mieszanką wpływów etnicznych i pasji życia, sztuki oraz różnego rodzaju muzyki, przede wszystkim poprzez stroje oraz boho fryzury. Nieskomplikowany styl nie stracił na kreatywności i ma wielu zwolenników nie tylko wśród największych gwiazd, blogerów i trendsetterów, choć to właśnie oni nadają ton.

Styl boho

Styl boho przypomina nieco czasy hipisów. W każdym razie, jest czymś więcej niż tylko odrobiną swobody i wyraża zarówno artystycznego ducha, jak i nonszalację. Rozkoszuj się bogatymi kolorami i naturalnymi odcieniami piasku i brązu, oraz stawiaj na ornamenty i stare wzory, fryzury boho, a także materiały, takie jak jagnięca skóra.

 

Wskazówka: Wysokie obcasy zdecydowanie nie pasują do stylu boho. Możesz jednak dopasować kolorowe, przewiewne stroje z brązowymi butami do wspinaczki górskiej. Kontrast i żartobliwe lekceważenie są siłą napędową stylu boho.

Fryzury boho

Członkowie tradycyjnej bohemy zdecydowanie nie byli znani z częstych wizyt u swoich fryzjerów, i nie uległo to zmianie. Styl boho to celebracja naturalnej ekspresji. Dopracowane stylizacje nie są zatem częścią tego stylu. Boho fryzury przypominają raczej Woodstock i epokę dzieci kwiatów.

 

Przedstawiamy Wam galerię naszych ulubionych blogerek, prezentujących włosy boho. Mamy nadzieję, że wy również poczujecie artystyczną inspirację.

Fryzury w stylu boho: Rozpuszczone włosy

Kobieta w rozpuszczonych włosach w stylu boho
© Stocksy

Nasza ulubiona fryzura w stylu boho, to rozpuszczone, naturalnie ‘płynące’ włosy. Motto: Perfekcja jest nudna! Doceń wolność niebycia doskonałym. Zainspiruj się wszystkim co kolorowe, swobodne i chłodne, gdzieś między rockiem a indywidualnością.

 

Lekko pofalowane włosy utrzymane są w prostym, naturalnym stylu. Bezpretensjonalna fryzura to prawdziwe odzwierciedlenie stylu boho. Opaska na czole dopełnia całości!

 

Fryzury w stylu boho: Kwiaty we włosach

Kobieta w boho fryzurze z kwiatami we włosach
© Stocksy

Taka fryzura w stylu boho, to przede wszystkim piękne kwiaty we włosach

Pamiętasz dzieci kwiaty hipisowskich lat? Rośliny w naturalnie ułożonych włosach wyglądają równie atrakcyjnie w dżungli wielkich miast, jak i na wsi. Wykorzystaj kwiaty, aby nadać kolor i styl środowisku miejskiemu.  

 

Taka stylizacja sprawia, że włosy wyglądają niezwykle naturalnie. Luźno rozpuszczona fryzura w połączeniu z delikatnymi falami. Musimy przyznać, że ten styl jest jednym z naszych ulubionych.

Fryzury w stylu boho: Aminta

Kobieta we fryzurze boho z opaską
© Stocksy

Na pierwszy rzut oka, takie uczesanie to nie fryzura w stylu boho, nawet w najmniejszym stopniu. Możesz jednak sprytnie wybrnąć, dodając do perfekcyjnych fal, opaskę w cygańskim stylu.

(Nie)Perfekcyjny styl boho

Eksperymenty to prawdziwa esencja stylu boho. Popisz się kreatywnością, jeżeli pragniesz wejść do tego świata. Zasada jest prosta- brak zasad! No, może poza jedną: Niczym się nie przejmuj, nonszalacja to Twoje nowe imię. Może nawet odkryjesz w sobie artystkę?

 

Lekko czerwonawy odcień na głowie stworzy intrygujący cygański wygląd. Po prostu zaszalej i nie myśl o konsekwencjach.

 

Zabawne użycie kolorowych etnicznych dodatków jest nieodzownym elementem stylu boho. Możesz zaprojektować swoje stylizacje i uzyskać przyjemne efekty kolorystyczne, nakładając na siebie różne tkaniny i dodatki.

 

Styl boho wymaga naturalnego makijażu z cieniami do powiek w odcieniach beżu i brązu oraz ustach o kolorze nude.

 

Fryzura boho powinna być swobodna, ale nie beztrostka. Długie, rozpuszczone włosy muszą być pełne blasku.

 

Błyskawiczna fryzura w stylu boho: Cygańskie opaski na głowie stworzą hipisowski lub boho look.

Odkryj: