Kobieta z fryzurą z brązowych włosów
Stylizacja | Fryzury z brązowych włosów

Jak stylizować długie brązowe włosy

Brązowe włosy mogą mieć wiele odcieni - od jasnych mleczno-brązowych po ciemne espresso. Ponieważ ciemne włosy są z reguły silniejsze i grubsze niż blond,  warto to wykorzystać dobierając fryzurę. W galerii prezentujemy nasze pomysły na fryzury dla szatynek.

null

Anne Hathaway jest amatorką prostych fryzur dla szatynek

Włosy brązowe mają bardziej buntowniczą naturę niż blond. Warto mieć to na uwadze, dobierając odpowiednią dla siebie fryzurę. Magiczna receptura na stylizację to mniej objętości i więcej struktury. Ten sposób nigdy Cię nie zawiedzie!

Jak wybrać odpowiednie cięcie i stylizację? Przede wszystkim upewnij się, że fryzura nie zdominuje Twoich rysów twarzy. Eleganckie stylizacje z długich brązowych włosów będą harmonijnie dopełniać Twój wygląd, wydobywając z niego to, co najlepsze. Oto 10 najważniejszych wskazówek na temat stylizacji brązowych włosów według Schwarzkopf!

Wskazówki stylizacyjne dla szatynek

  1. Jeżeli nosisz grzywkę, zaczesuj ją na bok, tak by nie zakrywała zbyt dużej części twarzy.
  2. Najlepiej prezentująca się fryzura dla szatynek to długie, kręcone włosy zebrane z jednej strony. Aby osiągnąć taki efekt  wystarczy po prostu przełożyć włosy przez jedno ramię (tak jak Miranda Kerr).
  3. Gładkie fryzury nadają brązowym włosom lekkości i wyglądają elegancko.
  4. Fryzury cieniowane są dla szatynek idealne. Takie cięcie nadaje włosom  charakteru oraz redukuje ich objętość i  ciężki wygląd.
  5. Długie brązowe włosy wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie, gdy są zaczesane do tyłu, tzn. związane w koński ogon lub zebrane w upięcie. Włosy można zebrać luźno (patrz fryzura Kate Beckinsale) lub elegancko tak jak Meghan Markle.
  6. Równie dobrze sprawdzą się częściowe upięcia. W tym przypadku zbieramy część włosów i upinamy je następnie z  tyłu głowy. To kolejny dobry sposób na odsłonięcie twarzy.  
  7. Fale i cieniowanie łagodzą wygląd twarzy. Podobny efekt osiągniesz dzięki cienkim jasnobrązowym pasemkom.
  8. Szatynki wyglądają wyjątkowo stylowo w bobach. Nawet, jeśli bob ma sporą objętość, fryzura nie będzie wyglądać ani na zbyt ciemną ani zbyt ciężką, a opadające na twarz włosy nie będą przytłaczać twarzy. Dotyczy to szczególnie bobów bez grzywki (patrz fryzura Emily Blunt).
  9. Długie brązowe włosy możesz ułożyć w fale lub upiąć, wyciągając pojedyncze pasma tak, aby swobodnie opadały na twarz i ramiona.

Fryzury dla włosów brązowych: objętość

Objętość włosów najlepiej wykorzystasz, utrzymując fryzurę w równowadze i unikając napuszonych stylizacji. Jeżeli lubisz, gdy Twoje długie brązowe włosy swobodnie opadają, możesz pomyśleć o częściowym upięciu lub zebraniu ich po jednej stronie. Zbyt duża objętość może przytłaczać, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczką ciemnego odcienia brązowych włosów.

Fryzury dla włosów brązowych: połysk

Jeżeli masz ciemnobrązowe włosy możesz pomyśleć o ich skręceniu lub związaniu w warkocz W końcu, kto zdoła oprzeć się połyskującym w słońcu kosmykom? Upięcia i plecionki wyglądają najatrakcyjniej właśnie na brązowych włosach.

Piękno długich brązowych włosów podkreślą jasne refleksy. Będą one jednak bardziej wyraźne na prostych niż falowanych czy kręconych włosach. Pozwól swojej fryzurze lśnić!

W naszej galerii możecie zobaczyć znane szatynki, prezentujące wyjątkowo atrakcyjne stylizacje.

Galeria: Gwiazdy w pięknie wystylizowanych długich brązowych włosach