Kobieta w pięknych, gładkich włosach
Stylizacja | Fryzury z długich włosów

Ulizane włosy - Pomysł na elegancką fryzurę

"Ulizana" fryzura jest niezwykle często prezentowana na czerwonym dywanie i polega na gładkim i błyszczącym wykończeniu włosów. Elegancki wygląd można osiągnąć zarówno z grzywką, jak i bez, z przedziałkiem na środku lub z boku, na włosach krótkich oraz długich. Taka stylizacja to przede wszystkim gładkie linie i wysoki połysk. W związku z tym, doskonała pielęgnacja jest kluczem przy tworzeniu tego typu fryzur, ponieważ w rezultacie powinna ona podkreślać i wzmacniać naturalny blask. Dowiedz się więcej, na temat naszych ulubionych ulizanych fryzur i wskazówek na temat tego, jak utrzymać je w idealnym stanie.

Ulizane włosy - Różne rodzaje stylizacji

Kobieta w gładkich włosach do ramion

Ulizane włosy mają w sobie perfekcyjny błysk

Przylizane włosy mogą mieć przeróżne kształty i rozmiary. Takie stylizacje są najczęściej kojarzone z formalnymi okazjami i pięknymi eleganckimi upięciami. Jednak mogą także tworzyć bardziej swobodne, gładkie fryzury lub fale w końskim ogonie. Z odpowiednimi narzędziami i technikami, prawie każda fryzura może uzyskać pełne blasku wykończenie.

 

Krótkie ulizane włosy

Wyobrażając sobie ulizane włosy, możesz pomyśleć o krótkiej fryzurze. Taka stylizacja w maksymalnym stopniu wykorzystuje atuty tej długości: noszona jako pixie cut przyciągnie uwagę na twarz i podkreśli jej rysy. Emma Watson nosiła taką fryzurę i wzbudzała tym samym podziw na czerwonym dywanie.

Alternatywnie, możesz zaczesać swoje krótkie włosy do tyłu, aby uzyskać efekt przylizanej fryzury. Użyj w tym celu odpowiedniej gumy lub żelu do stylizacji, aby zabezpieczyć pasma i upewnić się, że pozostaną na swoim miejscu. Dla pewności możesz spryskać gotową fryzurę lakierem do włosów.

Długie ulizane włosy

Ulizane włosy dają piękne wykończenie fryzury

Długie włosy są wspaniałą bazą, na której możesz tworzyć bardzo eleganckie, gładkie fryzury. Kluczem do uzyskania takiego efektu są włosy o nieskazitelnej kondycji, świeżo przycięte i perfekcyjnie wystylizowane. Najlepsze okaże się „tępe” cięcie oraz gładkie, proste wykończenie. Włosy noszone z przedziałkiem na środku, wyglądają wyrafinowanie i zmysłowo.

 

Zrób to sama: Ulizane fryzury z długich włosów

Aby osiągnąć ostateczny połysk i ulizane wykończenie, które charakteryzuje elegancki wygląd, będziesz musiała dokładnie umyć włosy, aby usunąć wszelkie pozostałości sebum. Użyj także odżywki, pozostawiając ją na kilka minut i pozwalając aby wniknęła w głąb każdego włosa. Po kąpieli, pozostaw włosy do wyschnięcia. Zakończ proces używając chłodnego strumienia powietrza z suszarki, szczotkując pasma od nasady po końcówki za pomocą szczotki.

Aby uzyskać najlepsze wykończenie, niezależnie od tego, czy masz proste, czy kręcone włosy, zaleca się użycie prostownicy. Na włosy nałóż produkt termoochronny i podziel je na części. Zyczynając od góry, powoli przesuwaj prostownicę po włosach. Po zakończeniu, delikatnie rozczesz ponownie włosy, aby upewnić się, że leżą gładko przy głowie. Aby nadać im połysk, możesz użyć mgiełki lub odżywki w sprayu. Pomoże to wzmocnić włosy oraz zapobiec ich puszeniu, a także utrzymać efekt na dłuższy czas.