Michelle Obama z kręconymi włosami
Stylizacja | Fryzury ze średniej długości włosów

Fryzury w kręgach władzy

Dowiedz się więcej na temat fryzur najbardziej wpływowych kobiet, zobacz jakie uczesania są modne wśród menadżerek, kobiet sprawujących władzę i gwiazd ekranu.

Kobiety piastujące wysokie stanowiska łączy jedna wspólna cecha: doskonale wiedzą jak się ubrać, aby podkreślić swoje atuty, zachowując przy tym powagę i styl. Oczywiście fryzura stanowi istotny element ich wyglądu, który często staje się ich znakiem rozpoznawczym. Tak właśnie stało się w przypadku Anny Wintour, której przedzielony po środku głowy bob rozpoznawalny jest na całym świecie.

Anna Wintour

Anna Wintour jest redaktorką naczelną amerykańskiego Vogue’a i jedną z najbardziej wpływowych osób w świecie mody. Jej fryzura nie zmienia się od lat: gładko zaczesany bob sięga do wysokości brody i jest przedzielony po środku głowy. Prosta grzywka nie przekracza wysokości brwi. Ta fryzura to znak rozpoznawczy Wintour. Stylizacja wymaga precyzyjnego cięcia i odpowiedniego suszenia. Końce włosów należy podwinąć do środka.

To uczesanie to przykład perfekcji i dyscypliny. Jej surowy wygląd złagodzisz uśmiechem, ale wzmocnisz zachowując na twarzy powagę.

Ellen DeGeneres

54- letnia Ellen DeGeneres jest kobietą o wielu talentach. Dała się poznać jako kabarecistka, pisarka i aktorka. Jej partnerką życiową jest Porta de Rossi, znana z ‘Ally McBeal’. Jej znak rozpoznawczy to platynowe blond włosy ścięte bardzo krótko po bokach. Wierzchnia warstwa włosów jest niewiele dłuższa.  Stylizacja Ellen ma wyrazisty styl: jest modna, odważna i nieco zadziorna, przez co idealnie pasuje do osobosoći i filozofii życiowej DeGeneres.

Michelle Obama

Pani Obama ma 48 lat. Skończyła prawo na Harvardzie i aktywnie przejęła obowiązki pierwszej damy. Michelle Obama nosi boba z lekko podwiniętymi falującymi końcami. Jej pełne objętości kosmyki mają tendencję do wywijania się na zewnątrz. Czasami nosi zaczesaną na bok grzywkę. To idealna fryzura dla tak twardej, a jednocześnie naturalnie kobiecej osobowości jak Michelle Obama.

Ann Romney

Ann Romney jest żoną republikańskiego kandydata na prezydenta, Mitta Romneya. Państwo Romney mają pięcioro dzieci i 18 wnuków. 63-letnia Ann Romney poświęca się pracy charytatywnej. Pokonała raka piersi i choruje na stwardnienie rozsiane.

Ann Romney farbuje średniej długości włosy na jasny blond. Włosy nad czołem zaczesuje na bok, układając je w dużą falę. Podoba nam się naturalna sprężystość jej pasm, która podkreśla jej pewny siebie, naturalny wygląd.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii, gdzie przedstawiamy sylwetki wpływowych kobiet i analizujemy ich fryzury.

Fotogaleria: fryzury w kręgach władzy