Kobieta z krótkimi ciemnymi włosami
Stylizacja | Fryzury z krótkich włosów

Modnie i stylowo - czyli krótkie fryzury damskie na co dzień

Bez dwóch zdań: obcięcie długich włosów wymaga wiele odwagi. Jednak właściwie stylizowane, krótkie włosy damskie wyglądają oszałamiająco pięknie, a fryzury mogą być minimalistyczne, surowe, eleganckie, wyrafinowane, szykowne lub swobodne. Pokażemy Wam, jakie stylizacje zastosować na krótkie włosy, by prezentowały się nienagannie, niezależnie od stylu.

Zacznijmy od tego, że nie przekonuje nas stwierdzenie: "Nie wyglądam dobrze w krótkich włosach". Wiemy, że tak nie jest. Po pierwsze, krótkie włosy u kobiety nie muszą oznaczać cięcia „na żyletkę” w stylu pixie. Krótkie fryzury damskie to również wystrzępiony bob, roztrzepane i stopniowane włosy długości do uszu oraz chłopięce cięcia z dłuższą warstwą wierzchnią. Większość z tych fryzur pasuje (prawie) każdej kobiecie. Czasem wydobycie prawdziwych rysów twarzy wymaga radykalnego cięcia.

Krótkie fryzury damskie: mało zachodu

Zapomnij o długich sesjach stylizacyjnych z wałkami, pięcioma okrągłymi szczotkami i prostownicą. W większości przypadków stylizacja krótkich włosów obędzie się bez większego zamieszania. Potrzebne będą tylko: suszarka, płaska szczotka, trochę pomocnych kosmetyków i krótka fryzura damska gotowa! Oczywiście, niezbędne jest regularne przycinanie, co cztery do sześciu tygodni. Dobry fryzjer przytnie włosy w taki sposób, że po myciu nadasz im właściwy kształt bez specjalnych manipulacji.

Stylizacja krótkich włosów: wosk czy żel?

Modelka w krótkich włosach

Olejki zawarte w preparatach do układania krótkich fryzur dodają włosom połysk.

Wosk, mokry żel, puder, lotion do stylizacji, pomada, czy żel-wosk to idealne narzędzia do formowania krótkich fryzur. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego kosmetyku, określ szczegóły oczekiwanej stylizacji. Chcesz stworzyć łagodny styl? Sięgnij po odrobinę wosku, pomady albo żelu-wosku. Wszystkie zawierają odżywcze olejki i dlatego nadają włosom piękny połysk. Każdy z tych kosmetyków stosuje się w podobny sposób: niewielką ilość należy rozetrzeć na dłoniach i rozprowadzić na włosach. Zwróć uwagę na ilość nakładanego produktu. Jeżeli nałożysz zbyt mało kosmetyku, możesz go zawsze dodać. Jednak gdy będzie go zbyt dużo, pozostaje tylko umycie włosów szamponem.

 

Mokre żele i żele do stylizacji dobrze sprawdzą się, gdy chcesz lekko unieść włosy albo stworzyć styl „mokrej włoszki”. Obydwa kosmetyki dostępne są w wielu wariantach, o różnym stopniu trwałości. Szczegóły dotyczące działania produktu znajdziesz na jego opakowaniu. Zarówno bardzo cienkie, jak i grube włosy wymagają odpowiedniej stylizacji. 

Krótkie fryzury damskie: zwracaj uwagę na właściwe proporcje

  • Osoby o kwadratowej twarzy powinny unikać fryzur o ostrych liniach cięcia i typu bob. Lepiej zdecydować się na fryzury stopniowane i z grzywką, które sprawiają, że twarze wyglądają młodziej, bardziej miękko i kobieco.
  • Szczupłej twarzy sprzyja fryzura o dużej objętości, która dopełnia wydłużoną buzię. Grzywki też się sprawdzą, ale powinny zaczynać się na poziomie ucha.
  • Twarze w kształcie serca nabiorą równomiernych rysów, gdy skoncentrujemy się na okolicach czoła. Można to osiągnąć poprzez noszenie bardzo długich grzywek lub pozostawienie kilku kosmyków włosów opadających na czoło jak u Ashlee Simpson.
  • Stopniowane grzywki stanowią przeciwwagę dla niskiego czoła, podobnie jak włosy zaczesane do tylu. Widać to we fryzurze Hayden Panettiere.
  • Długie grzywki ukryją wysokie czoło.
  • Krótkie grzywki zazwyczaj odwracają uwagę od dominującego nosa, natomiast długie kucyki podkreślą kształt nosa.

Galeria: Przekonaj się, jak gwiazdy noszą krótkie włosy