Kobieta z geometryczną prostą fryzurą
Stylizacja | Fryzury z prostych włosów

Ostre cięcie: geometryczne fryzury

Geometryczne fryzury z precyzyjną linią cięcia i podkreślonym konturem tworzą ponadczasowy styl. Są także łatwe w stylizacji i utrzymaniu. Prezentujemy kilka propozycji geometrycznych stylizacji i radzimy jak je wykonać.

Pojęcie “Geo” w przypadku cięć geometrycznych odnosi się do kształtów, linii i konturu, które bazują na trójkącie, czworokącie, kole oraz sześciokącie. Fryzury geometryczne to kwintesencja precyzji i prostoty kształtu.

Spośród fryzur geometrycznych można wyróżnić: bob, tzw. mop oraz fryzury z prostymi grzywkami jednak muszą być bardzo precyzyjnie strzyżone i prosto zaczesane. Swobodne pasma, łagodne stopnie, grzywki czy fale są w tym przypadku całkowicie zakazane. Chłodne, precyzyjne i perfekcyjnie stylizowane cięcia geometryczne znajdują się po przeciwnym biegunie fryzur zmierzwionych natomiast obu stylom nie można odmówić ponadczasowości.

Fryzury geometryczne: kolor włosów

Fryzury geometryczne prezentują się lepiej w jednolitym kolorze. Idealnie sprawdzą się zarówno awangardowe kolory jak żółty, różowy czy niebieski jak również naturalne odcienie w postaci czerni, brązu czy blond. Przy geometrycznych cięciach można pokusić się także o odcienie czerwieni, miedzianego, a nawet oberżyny.

Fryzury geometryczne: stylizacja

Stylizacja fryzur geometrycznych będzie szczególnie łatwa dla kobiet o naturalnie prostych włosach. W pozostałych przypadkach pomocna będzie prostownica czy zestaw do prostowania włosów.

Fryzury geometryczne można stylizować nadając włosom zarówno połysk jak i matowy wygląd.

W przypadku cięć geometrycznych do stylizacji najlepiej sprawdza się wosk do włosów (powstrzyma wymykające się kosmyki) oraz lakier (utrwalenie).

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii fryzur geometrycznych.

Galeria: fryzury geometryczne prosto z wybiegów