Kobieta z naturalnym upięcie włosów
Stylizacja | Fryzury z rozpuszczonych włosów

Urok naturalnych fryzur

Naturalnie wyglądające stylizacje włosów pasują do nowoczesnego stylu życia. Są nonszalanckie, proste i funkcjonalne, a przede wszystkim łatwe i szybkie w stylizacji. Mamy nadzieję, że zdjęcia w naszej fotogalerii zainspirują Cię do kreowania oryginalnych i swobodnych naturalnych fryzur.

Współczesny szybki tryb życia wymaga, by fryzury były nieskomplikowane. Poza tym proste projekty są znakiem naszych czasów. Na szczęście wybór stylizacji jest ogromny. Najważniejszą cechą tych propozycji jest łatwość ich układania. Swobodnie, naturalnie wyglądające loki układa się w kilka sekund, używając do tego palców i kilku produktów do stylizacji.

 

Jeżeli wolisz spinać włosy (ze względu na osobiste upodobania czy wymogi formalne), możesz skręcać i zaplatać pasma albo upinać włosy na wiele różnych sposobów. Wszystkie swobodnie upinane fryzury są naturalnie zmierzwione. Możesz także pozwolić kilku kosmykom na to, by wymknęły się z dobrze ułożonego upięcia, koka czy końskiego ogona. Nawet zwolenniczki warkocza mogą tym razem pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji i odstępstwo od perfekcyjnej linii. Pozwól włosom opadać tam, gdzie chcą, delikatnie korygując ich ułożenie rękoma. Możesz także sprawić, by Twoja naturalna fryzura nabrała znamion elegancji, upinając we włosach odpowiednie ozdoby.

 

Pięć kroków ku naturalnym fryzurom

Najważniejszym atrybutem naturalnych fryzur jest ich prostota i fakt, że w niewielkim stopniu zmieniają zwyczajowy sposób układania się włosów wokół linii twarzy. Oznacza to, że na bok można odłożyć lokówki, prostownice i suszarki. Za najlepsze narzędzie stylizacyjne posłużą nam ręce. Oszczędnie będziemy także korzystać z produktów stylizacyjnych. Wystarczą te podstawowe. Włosom można natomiast nadać dodatkowy połysk. Jak tworzyć naturalnie wyglądające fryzury? Oto nasze niezawodne wskazówki:

  1. Umyj włosy, a następnie rozczesz grzebieniem o szerokich zębach lub wyszczotkuj.
  2. Pozwól włosom swobodnie wyschnąć na powietrzu.
  3. W dłoniach rozetrzyj niewielką ilość wosku i przeczesz palcami włosy.
  4. Zbierz włosy w kucyk lub kok, jeżeli nie chcesz by swobodnie opadały.
  5. Spryskaj włosy lakierem nabłyszczającym, nadając pasmom wyjątkowy połysk.

Tip: Włosy wyglądają naturalnie również wtedy, gdy są matowe. Jeżeli wolisz ten styl, do układania zamiast wosku i lakieru nabłyszczającego użyj pasty matującej.

Do swobownie ułożonych włosów najlepiej pasuje makijaż w delikatnych ziemistych odcieniach beżu, brązu i jasnego różu, bądź naturalny. Mamy nadzieję, że zdjęcia naturalnych fryzur z naszej fotogalerii pobudzą Twoją kreatywność. Być może stworzysz własną wersję swobodnej, nowoczesnej stylizacji.

Fotogaleria: naturalne fryzury