Kobieta uczesana w swodobne upięcie
Stylizacja | Fryzury z rozpuszczonych włosów

Swobodnie, czyli szykownie i z klasą

Nie zawsze masz ochotę na wyrafinowaną stylizację. Wtedy swobodne upięcie może okazać się najlepszą propozycją. Ten styl ujmuje swobodą, codziennością i szykiem, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Zdradzamy jak stworzyć taką stylizację i prezentujemy inspiracje uczesań z popularnych blogów. Stylista gwiazd, Armin Morbach pokazuje, jak krok po kroku samodzielnie stworzyć zmierzwione upięcie.

Zmierzwione fryzury to świetny wybór, gdy nie masz czasu na zbyt wyszukany kok, a koński ogon okazuje się już nudą. Ta modna stylizacja jest idealna na zakupy, imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi.

“Swobodny styl” nie oznacza oczywiście, że wystarczy wstać z łóżka zapominając o myciu i czesaniu włosów. „Swobodny styl” to fryzura pełna fantazji, a jednocześnie pasująca  do wszystkich modowych stylizacji, dlatego jasne jest, dlaczego tak bardzo lubią go blogerki.

Jak tworzyć swobodne stylizacje

Swobodne stylizacje intrygują objętością i strukturą. Stylizacja wymaga stosowania szamponu dodającego objętości, pianki do włosów, pudru zwiększającego objętość lub suchego szamponu (nakładanego u nasady włosów), lotionu zapobiegającego puszeniu się włosów i lakieru (jeżeli chcemy dodać włosom objętości, aplikacja wymaga trzymania głowy w dole).

Swobodna stylizacja: Ivana Julián

null

Blogerka Ivana lubi często zmieniać swój styl. Jednego dnia zachwyca stylizacją na elegancką damę, by następnego porywać swobodnym stylem. Na zdjęciu obok łączy elegancki strój ze swobodnym uczesaniem.

Blogerka Ivana Julian ("Fashion Quite") mieszka w Hiszpanii. Znana jest z ciekawych propozycji modowych, różnorodnego stylu i zmierzwionych fryzur, idealnie pasujących do wszystkich stylizacji.

Wskazówki stylizacyjne: Dbaj o kondycję włosów i zapewniaj im odpowiednią pielęgnację. Linia włosów może pozostać nierówna, a niezbyt precyzyjny przedziałek najlepiej tworzyć palcami.

Swobodny styl: Ashley Madekwe

null

Na blogu "Ring My Bell", aktorka Ashley Madekwe dzieli się swoją modową pasja. Nosi długie włosy zaczesane na bok.

Wskazówki stylizacyjne: Użycie lakieru do włosów o niskim poziomie utrwalenia pozwoli zachować naturalny ruch włosów kręconych.

Swobodny styl: Sandra Hagelstam

null

Włosy Sandry mają surowy wygląd, ale są też podatne na układanie. Przedziałek? Jaki przedziałek! Zamiast dzielić swoje długie blond włosy, autorka bloga "5 inch and up” zdobi je lśniącą opaską założoną tuż przy nasadzie włosów.

Wskazówka stylizacyjna: Nałóż sporą ilość pudru dodającego objętości u nasady włosów.

Wyglądać jak gwiazda? Żaden problem! Na naszym filmie Armin Morbach pokazuje jak swobodnie układać włosy.

Film: zmierzwiony look

Linki:

Linki:Sandra's Blog >> 5 inch and up

Ivana's Blog >> Fashion Quite

Ashley's Blog >> Ring My Bell

Ulrikke's Blog >> Ulrikke Lund