Modelka z długimi włosami i grzywką
Stylizacja | Grzywka

Grzywka - Wszystko, co powinnaś wiedzieć

Chciałabyś zmienić fryzurę, ale farbowanie lub drastyczne cięcie nie wydają się najlepszym rozwiązaniem? Obetnij grzywkę! Żaden inny sposób nie będzie tak szybki i prosty. Możesz ją układać na wiele różnych sposobów. Sprawdź jak to robią gwiazdy!

Fryzury z grzywką nigdy nie wychodzą z mody i można je stylizować na wiele różnych sposobów. Niedawno modelki domów mody Marni i Calvin Klein zaprezentowały na wybiegach sztuczne grzywki.

Można je zaczesać na bok, pozwolić im opadać prosto na czoło lub nadać dowolny kształt. Niezależnie od stylizacji zawsze przyciągną wzrok i podkreślą Twoje oczy.

Komu dobrze w grzywce?

Grzywka sprzyja kobietom o małych i podłużnych twarzach oraz wysokich czołach. Element ten skraca twarz i w ten sposób łagodzi jej proporcje.

Pasuje także osobom o okrągłych buziach. Długa, prosta grzywka, a także taka o precyzyjnym cięciu i prostych liniach, nadaje miękkich rysów. Z kolei krótkie fryzury z grzywką dodadzą wyrazu paniom o drobnych twarzach.

Wskazówka: Ciężka i długa grzywka dobrze pasuje do włosów o dużej objętości, krótka - do tych delikatniejszych. W podjęciu decyzji o rodzaju cięcia najlepiej doradzi profesjonalny fryzjer lub stylista.

Jak stylizować krótkie i długie fryzury z grzywką?

Grzywkę najlepiej stylizować nakładając na włosy sporą ilość pianki. Susz ją, wyciągając na dużej szczotce, co doda fryzurze sprężystości, a także zwiększy objętość włosów. Lakier pozwoli utrzymać nadany grzywce wygląd i utrwali pożądany efekt.

Fotogaleria: fryzury z grzywką