Heidi Klum z grzywką i blond włosami średniej długości
Stylizacja | Grzywka

Odrastająca grzywka - tysiące możliwości

Czy myśl o odrastaniu grzywki napawa Cię niepokojem, a nawet przyprawia o ból głowy? Całkiem niepotrzebnie! Odrastająca grzywka to jedna z części, którą można układać na najwięcej sposobów. Kilka trików, sprawnych ruchów ręką i z łatwością stworzysz naturalną, kobiecą, rockową czy jakąkolwiek inną stylizację. Ekspertką w stylizacji grzywki jest Heidi Klum.

Wydaje Ci się, że grzywka odrasta znacznie szybciej niż reszta włosów? Ledwie zdążysz ją podciąć, już zaczyna przesłaniać Ci oczy. Obcięcie grzywki jest proste, ale męczy konieczność ciągłego wykonywania tej czynności. Może postawisz na alternatywę i odważysz się ją zapuścić? Idąc za przykładem Heidi Klum, przejdziesz przez fazę transformacji bezboleśnie. Światowej sławy modelka zdradzi Ci kilka trików stylizacyjnych. Zdziwisz się, jak proste jest zapuszczanie grzywki! Dowiedz się jak ją upinać, by wyglądać najkorzystniej.

Odrastająca grzywka: akcesoria

Growing out Fringes

Praktyczne dodatki: Heidi Klum wykorzystuje spinkę jako ciekawy element stylizacji, która odsłania jednocześnie twarz.

Etap 1.

Gdy grzywka przekroczy poziom rzęs wymaga spięcia, dobrze sięgnąć po pomoc spinek. Zdobione kamieniami lub elementami florystycznymi, mogą stanowić ciekawy akcent podkreślający stylizację lub Twój własny nastrój. Cienkimi wsuwkami możesz upiąć odrastającą grzywkę do tyłu. Pamiętaj, wsuwek nigdy za wiele! Wybierając te w kolorze włosów, sprawisz, że będą ledwie zauważalne. Latem równie popularne są także opaski do włosów, które świetnie wyglądają przy upięciach, kokach i kucykach. Pod opaską bez problemu schowasz końce grzywki.


Wskazówka
: Pojedyncze pasma włosów mogą swobodnie opadać na czoło, nadając stylizacji delikatny, codzienny charakter. Na specjalne okazje krótkie grzywki można dodatkowo utrwalić żelem.

Odrastająca grzywka: przedziałek z boku

Growing out Fringes

Elegancki, naturalny czy rockowy – Heidi klum układa grzywkę na bok na wiele sposobów

Etap 2.

Czy odrastająca grzywka przesłania Ci cały świat? Ułóż ją na bok! Możesz dodatkowo przedzielić wilgotne włosy z boku i przeczesywać grzywkę szczotką w trakcie suszenia włosów. Lubisz naturalny styl? Nic prostszego! Po prostu ułóż włosy na bok, nałóż na nie nieco wosku i formuj lekkie fale. Styl rockowy stworzysz, zaplatając odrastającą grzywkę u nasady i układając pozostałe włosy przed ramieniem.


Wskazówka: Pianka jest doskonałym  środkiem, który ułatwi stylizowanie i utrwali efekt na dłużej.

Odrastająca grzywka: przedziałek po środku

Growing out Fringes

Linia brzegowa: Heidi Klum żegna się z grzywką przedziałkiem po środku

Etap 3.

Ostatnia prosta: Twoja krótka grzywka sprzed kilku tygodni, dziś jest po prostu kolejną partią cieniowanych włosów, który sięga niemal końca nosa? Przedziałek po środku to doskonałe rozwiązanie na ten moment. Polecamy wizytę u fryzjera, który dobierze odpowiednie proporcje. Po lekkim cieniowaniu włosy wyglądać będą delikatnie i staną się zadbane. Teraz możesz pożegnać swoją starą grzywkę!


Wskazówka
: Cieniowanie będzie wyglądać bardzo dobrze, gdy dodasz włosom objętości. Pomoże w tym puder unoszący włosy, który w szybki i prosty sposób pozwala uzyskać naprawdę spektakularny efekt.

 

Odrastająca grzywka nie musi być Twoim utrapieniem. Wystarczy, że podepniesz ją z boku głowy, aby otrzymać arcystylowe i niebanalne uczesanie, które ma w sobie sporo dziewczęcego uroku. Z tego triku z chęcią korzystają gwiazdy takie jak Carey Mulligan czy Sienna Miller. Niektóre z nich wciąż chętnie upinają ją, nawet wtedy, gdy wreszcie osiągnie długość pozostałych włosów, kreując fryzurę, która pięknie odsłania twarz. Wszystkie propozycje znajdziesz w naszej fotogalerii!

Fotogaleria: Podpinamy odrastającą grzywkę